Донецький апеляційний адміністративний суд 21 квітня розгляне скаргу на рішення Донецького окружного адмінсуду, який відмовив у розгляді позовної заяви про скасування указу Президента від 12 жовтня 2007 року про присвоєння Роману Шухевичу звання Героя України. Нагадаємо, відповідний позов ще 5 жовтня 2009 року подав мешканець Донецька Анатолій Соловйов. Тоді суд його відхилив, зіславшись на те, що даний указ є «правовим актом індивідуальної дії, оскільки не містить норм права і стосується інтересів однієї особи, конкретно вказаної в указі — Шухевича Романа Йосиповича». Соловйов подав на це рішення апеляцію, і тепер скандальний адвокат Володимир Оленцевич, який представляє його інтереси, намагатиметься виграти справу з «дегероїзації» Романа Шухевича.
Як писала «УМ», близько тижня тому Донецький окружний адміністративний суд задовільнив позов того ж таки Володимира Оленцевича, визнавши незаконним указ Президента Віктора Ющенка про присвоєння звання Героя України Степану Бандері. Зрозуміло, що процес позбавлення звань героїв національно–визвольних змагань українського народу середини ХХ століття, — це замовлення нинішньої влади, яка, на догоду Кремлю, веде наступ на все українське.
Аби вказати на абсурдність і небезпечність ухвалення відверто антиукраїнських рішень, до того ж таки Донецького адмінсуду звернувся голова Луганського обласного осередку Всеукраїнської організації «Свобода» Дмитро Снєгірьов із позовом про скасування та визнання недійсним указу Президента від 6 травня 2005 року. Цим указом Віктор Ющенко надав звання Героя України Олексію Бересту, який 30 квітня 1945 року підняв червоний прапор над Рейхстагом. Пан Дмитро сподівається, що суд визнає указ «протиправним» на тій же підставі, на якій було визнано незаконним указ щодо Бандери.
«Вважаю, що закон має бути один для всіх, незважаючи на те, подобається це якійсь частині суспільства чи ні. Закон порушити не можна. Можна лише самим розбитися об нього. Можливо, це примусить владу хоча б напередодні 9 травня, коли масово роздаються державні нагороди, замислитися над цією тезою», — прокоментував своє рішення у розмові з кореспондентом «УМ» Дмитро Снєгірьов.