Замріяний Ілліч начебто питає з плаката заклопотаних перехожих: «Ну як вам живеться при капіталізмі?». Перехожі мовчки проходять повз — мабуть, просто не звертають уваги на появу ще одного рекламного персонажа поруч із Ані Лорак чи Анастасією Волочковою. Нетривале журналістське розслідування показало, що ідея розвісити рекламних Іллічів належить місцевому осередку комуністів, а точніше — першому секретареві Луганського обкому КПУ Спиридону Кілінкарову. Він же — нардеп відповідної фракції, яка входить у тісну коаліцію із найбрутальнішими українськими буржуїнами.
Напис унизу бігборда нагадує: дідусеві скоро виповнюється 140 років. Власне кажучи, до його дня народження, 22 квітня, лишається ще півмісяця. Але луганські прихильники «єдино вірного учення» почали готуватися до «свята» ще тиждень тому. Причому, цілком офіційно: 31 березня Стахановська міська рада ухвалила рішення відзначити його на міському рівні: за кошти міського бюджету будуть влаштовані лекції, бесіди, кінопокази. Тобто комуністична номенклатура загалом при капіталізмі живе непогано.
Як повідомила помічниця народного депутата Кілінкарова і головний редактор обкомівської газети «Советская Луганщина» Наталя Максимець, усього по області розміщено три десятки аналогічних бігбордів. Варто зазначити, що така собі реклама Ілліча лише на одному бігборді в області обійшлася комінустам у 750 гривень за місяць, а в місті вона вартує аж 1000 гривень. Окрім бігбордів, до дня народження Леніна комуністи запланували різноманітні заходи на рівні місцевих осередків. Скажімо, на одній із віддалених околиць місцеві ленінці збираються оновити пам’ятник своєму вождеві й висадити цілу бузкову алею. Почався конкурс дитячих малюнків на тему «Яким Ленін бачив майбутнє дітей». А в останню суботу перед днем народження комуністи мають намір влаштувати суботники. Але на цьому акції комуністів не завершуються. Як пообіцяла Максимець, 9 травня Луганськ зустріне із «біг–мордами» вірного учня й соратника Леніна — товариша Сталіна. Партнери по коаліції, очевидно, не заперечуватимуть.
А ТИМ ЧАСОМ...
Була «Леніна» — стала «Соборна»
Днями центральній площі Черкас було повернуто стару історичну назву — Соборна. Із 70–х років і до цього часу вона мала назву «площа Леніна». Рішення про повернення колишньої назви було ухвалене на останній сесії Черкаської міськради. Більшість городян — учасників громадських слухань, що організовувала депутат обласної ради Любов Майборода — позитивно сприйняли пропозицію повернути площі Леніна її колишню назву.