Корупцію «долатимуть» по–новому
Через два місяці Мін’юст підготує нову редакцію пакету антикорупційних законів замість того, який має набути чинності 1 січня 2011 року. За словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, після цього розроблені законопроекти запропонують на розгляд Президенту Януковичу. «Члена виборчкому не притягатимуть до відповідальності тільки за те, що він пішов працювати в комісію, не звільнившись із колишнього місця роботи», — говорить міністр Лавринович. На його думку, попереднє антикорупційне законодавство, вступ якого в дію Верховна Рада двічі відтерміновувала, має вкрай низьку якість і, в деяких випадках, швидше, стимулює корупцію.
«Підрахуй» хоче реформувати ВСУ
До складу Верховного Суду слід ввести всіх голів палат Вищих адміністративного, господарського, цивільного і кримінального судів, вважає голова Комітету ВР із питань правосуддя «регіонал» Сергій Ківалов. На його думку, ВСУ потребує серйозної реформи, а чисельність чотирьох палат ВСУ (близько сотні суддів) варто скоротити вп’ятеро. «Нам же оптимальною бачиться гібридна форма Верховного Суду, — переконаний пан Ківалов. — Для забезпечення ефективної роботи суду на додачу до голів палат варто передбачити невеличку кількість суддів, які працюватимуть на постійній основі».
Засуджених побільшало
Правозахисники констатують зростання кількості ув’язнених в Україні у 2009 році. За словами керівника правозахисної організації «Донецький меморіал» Олександра Букалова, минулого року кількість в’язнів в Україні вперше зросла за останні сім років на 1,2% і становила на 1 січня 2010 року 147 тис. 716 осіб. Йдеться переважно про затриманих у міліцейських ІТТ та арештованих у СІЗО. Так, кількість тих, кого утримують в СІЗО, зросла на 11,4% або на 3 тис. 882 особи і становить 38 тис. 30 осіб. Водночас чисельність засуджених у 2009 році зменшилася на 1 тис. 774 осіб — до 108 тис. 187 осіб. За «колючкою» також зростає кількість самогубств. Правозахисників турбує, що зараз в Україні на 100 тисяч населення припадає 321 ув’язнений, що майже втричі перевищує аналогічні показники країн Західної Європи.