Невтомний мандрівник ще минулого року загорівся бажанням встановити на мисі Горн (США) хрест на честь загиблих мореплавців. До чергової подорожі Федір Конюхов готувався довго і ретельно. Адже неприступний мис Горн вважається одним із чотирьох найекстремальніших місць на землі (інші три — гора Еверест й обидва полюси нашої планети. — Авт.). Річ у тім, що мис сусідить із островом Вогняна Земля у найширшій (до 950 кілометрів) на земній кулі протоці Дрейка, яка є дуже небезпечною «завдяки» дрейфуючим айсбергам, туманам і майже постійним (триста днів на рік!) штормам: тисячі кораблів у різні віки розбилися об скелясті береги Горна і канули у майже шестикілометрову океанську безодню. Море в цьому місці забрало життя десятків тисяч моряків.
Утім Федір Конюхов не відмовився від чергової пригодницької затії. Спершу на замовлення мандрівника виготовили та освятили головний оберіг мореплавців — двометровий православний хрест із модрини. Посприяв мандрівникам відомий яхтсмен США Скіп Новак — американець для далекої подорожі надав дві яхти. З освяченим хрестом відчайдух Федір Конюхов у складі експедиції з 14 осіб вирушив у далеке плавання.
Парусники розпочали свою мандрівку з чилійського порту Пунта Аренас, звідки 1 квітня відчалили до мису Горн. Саме в цьому містечку, нагадав Федір Конюхов, наприкінці 1995 року відбувся старт й успішне завершення його 66–добового лижного походу на Південний полюс. Мандрівники обпливли мис Горн із заходу, з боку Тихого океану, і висадилися на його східний, атлантичний, берег. Єдиний мешканець Горна — моряк ВМС Чилі, наглядач маяка — проштампував паспорти прибульців, а гості встановили хрест.
ДОВІДКА «УМ»
Про унікальні мандрівки уродженця Запорізької області знає чи не весь світ. Із дитинства Федір Конюхов проявляв бажання мандрувати. Першу свою експедицію здійснив у 15 років — перетнув Азовське море на рибальському човні. Він здійснив понад 40 унікальних експедицій та сходжень, зокрема підкорив Еверест.