У «Київводоканалі» стверджують, що скоро не зможуть працювати, бо їхні рахунки заарештують. Компанія опинилася у борговій ямі через надання послуг за заниженими тарифами. Різницю в тарифах мала повертати Київська міська державна адміністрація, однак зараз міський бюджет заборгував понад 571 мільйон гривень. «Київводоканал» у свою чергу винний енергетикам близько 79 мільйонів гривень — таку заборгованість встановив Господарський суд Києва. Суд також зобов’язав компанію–водопостачальника погасити частину боргу «Київенерго»: 60 мільйонів гривень до 1 квітня, а решту — до 1 травня. Оскільки ж ці терміни порушені, суд може заарештувати рахунки «Київводоканалу», сповіщає прес–служба компанії.
Крім того, компанія має сплатити ще один борг у розмірі 31 мільйон гривень — кошти спрямовували на закупівлю реагентів. Щоб узяти цей банківський кредит, «Київводоканал» був змушений закласти власне майно. «Це проблема численних колізій у вітчизняному законодавстві та процедури тарифоутворення у столиці. Адже «Київводоканал» попри те, що працює за ринкових умов, керується регульованими КМДА тарифами. Отже, відповідальність за компенсацію із втрат повинна нести у першу чергу міськдержадміністрація», — наголошують у компанії. «Київводоканал» попереджає, що просто не зможе купити необхідні реагенти, а без них неможливо як слід очистити воду. Аби не поїти киян нечистотами, тут узагалі можуть припинити водопостачання.
Утім у питанні законності відключення водопостачання залишається чимало сумнівних моментів. Так, згідно із Законом «Про житлово–комунальні послуги», водопостачання можуть відключити через профілактичні роботи або ліквідацію наслідків дії непереборної сили і аж ніяк не через заборгованість.