...Якось, побачивши у приватній колекції старовинну ікону з венеціанського бісеру, Оксана Іваночко міцно потрапила в полон цього мистецтва. Відтоді власноруч виготовила їх понад півсотні. На виставці представлено лише 25 із них. І кожна — це дивовижна краса, яка створюється за допомогою поєднання вишивки чи олії з різнокольоровими бісеринками. Для створення образу майстриня підбирає з десяток тематичних ікон і розробляє свій неповторний малюнок. Втілення витвору фантазії на полотні займає від одного до шести місяців.
Коли пані Оксана розпочинала вишивати ікони бісером, то з маленьких намистинок вимальовувала навіть обличчя і руки. Нині роботу над цими частинами тіла довірила професійним художникам-митцям Мирону Грабарю та Олександру Охапкіну. Вишити ікону під примусом важко, адже душа має мати певний духовний стан. «Коли шукаю спокою, гармонії — вишиваю», — зазначила Оксана Іваночко. Такий спосіб вишивання це — тонка, філігранна робота, адже, за підрахунками майстрині, одна з її ікон налічує понад мільйон намистинок.
За 7 років роботи над образами з бісеру відбулося більш ніж 20 виставок. У липні 2001 року Папі Івану Павлу ІІ було подаровано його портрет, вишитий майстринею. Нині твори пані Оксани прикрашають приватні колекції у Німеччині, Канаді, США, Англії, Австрії і навіть апартаменти наших парламентаріїв. Середня ціна ікони 500 доларів, але вона коливається в залежності від розміру та складності роботи. Одну із своїх робіт Оксана Іваночко подарує до Кобзаревої церкви, яка буде збудована у підніжжі Чернечої гори. Цю сріблясту бісерну росу на неповторних образах ще можна побачити в музеї до 21 квітня.