За це позавчора проголосували депутати Київради. Рішення про створення міської служби порятунку столичні рятувальники виношували давно. Втім те, що без «своєї» структури не обійтися, влада зрозуміла лише після вибуху в Дарницькому суді. Тоді на місце події з'їхалися буквально всі міські силовики й міненесники. А начальник Головного управління з питань надзвичайних ситуацій столиці Віталій Пшеничний розкритикував неорганізованість міських служб. І додав: «Часто в столиці трапляється так, що на місце надзвичайної події з'їжджається все керівництво, міліція, швидка, служба безпеки, коли нема необхідності».
Київські чиновники визнають, що спочатку столична служба порятунку мало чим відрізнятиметься від нині існуючих і навіть прийматиме виклики з тієї ж, що і зараз, центральної аварійної диспетчерської. Її бійці гаситимуть пожежі, допомагатимуть киянам у ліквідації наслідків аварій та підтоплень. Водночас уже найближчим часом у столиці обіцяють створити нові мобільні рятувальні підрозділи на Лівому й Правому берегах Днiпра.
Планується, що свою роботу Київська служба порятунку розпочне вже в травні-червні цього року. Втім навіть зараз київські чиновники ще не визначилися, з яких підрозділів складатиметься новостворена структура. Останнє обіцяють вирішити на наступній сесії Київради.