Цікавий еколого-краєзнавчий проект під назвою «Наша спадщина» розпочали на Тернопільщині члени Спілки української молоді та молодіжної організації «Зелений простір». Її перший етап стартував iз подачі півтори сотні волонтерів не лише з Тернополя, а й з сусідніх регіонів, які упродовж дванадцяти годин абсолютно безкоштовно прибирали територію одного з найстаровинніших і водночас найбільш запущених замків регіону — Микулинецького. Дві вантажівки сміття вивезли добровольці з історико-архітектурного об'єкту, а, крім того, насадили там молодих дерев та провели просвітницьку зустріч із місцевими мешканцями та представниками влади. Як сказав кореспондентові «УМ» голова «Зеленого простору» і водночас лідер тернопільських сумiвцiв Юрій Заруцький, проект має передусім саме просвітницьку мету, адже люди навряд чи навчаться берегти те, про цінність чого мають поверхове уявлення, а «спадщина — це те, що повинні зберегти і передати для нащадків».
Щомісяця учасники проекту «Наша спадщина» за власний кошт планують здійснювати в регіоні подібну акцію. Наступна стосуватиметься очистки гирла однієї з основних річок Тернопільщини — Стрипи, яка впадає у Дністер. Є у молодих ентузіастів також задум провести місцями розташування визначних пам'яток історії, природи та архітектури прес-тур для місцевих журналістів, щоб ті, у свою чергу, підготували для своїх ЗМІ низку просвітницьких матеріалів.
А ТИМ ЧАСОМ
Понад 800 школярів, учителів, представників Шевченківської райадміністрації та екологічних організацій, науковців учора мели, гребли і копали у столичному Ботанічному саду імені академіка Фоміна. До речі, цій унікальній пам'ятці природи, що розташована в самісінькому центрі міста, цьогоріч виповнюється 165 років. По закінченні великого прибирання керівництво ботсаду віддячило своїх помічників проведенням безкоштовної екскурсії та ознайомленням з рідкісними рослинами на території наукової частини саду.
А сьогодні військовослужбовці українських Збройних сил «святкуватимуть» День довкілля з мітлами та граблями. Зокрема, планується очистити 18 кілометрів берегової смуги та посадити майже 19 тисяч кущів і дерев. Особливу увагу буде приділено проведенню комплексних заходів ліквідації наслідків діяльності Збройних сил, повідомляє прес-служба Міноборони. Зокрема, заплановано прибрати територію загальною площею майже 12 тисяч квадратних метрів, очистити та відремонтувати 335 пунктів миття техніки, очистити від нафтохімічного забруднення 500 пунктів заправки та території автопарків, зібрати і здати понад 900 тонн металобрухту та 1,8 тонн свинцевих акумуляторів, вивезти понад 900 куб. метрiв каналізаційних нечистот та близько 2000 тонн сміття.