Комісія із внутрішніх справ парламенту Бельгії одноголосно схвалила законопроект, який забороняє жінкам з’являтися в публічних місцях та на роботі в мусульманській паранджі. Заборона не поширюється на носіння паранджі вдома. Під законопроектом підписалися всі парламентські політичні партії, що свідчить про те, що з його прийняттям не буде проблем. Голосування в парламенті відбудеться в другій половині квітня.
За появу в публічних місцях у паранджі передбачено високі грошові штрафи, а чоловікам, які змушуватимуть своїх дружин чи доньок закривати обличчя за межами дому, навіть ув’язнення до одного року. У випадку позитивного голосування, Бельгія стане першою країною Європи, в якій паранджа (повністю закриває обличчя) та нікаб (мусульманські хустки, в яких відкритими залишаються лише очі) потраплять під повну заборону. За появу в громадському місці в паранджі або нікабі жінку будуть штрафувати на 15—25 євро або відправляти до в’язниці на сім днів. Жінки можуть закривати обличчя лише в обґрунтованих випадках, наприклад, каскою під час поїздки на мотоциклі чи під час карнавалу. Ліберальні бельгійські політики пишаються, що їхня країна стане прикладом для Європи.
У Бельгії мешкає приблизно 500 тисяч мусульман. Очікують, що в разі прийняття закону радикальні представники цієї громади подадуть апеляцію до Європейського суду з прав людини. Також виникнуть проблеми з багатими арабськими шейхами, які зі своїм почтом місяцями орендують розкішні бельгійські готелі. Але бельгійці таки зробили перший крок. Подібний законопроект обговорюється у Франції, і опитування громадської думки показують, що його підтримують 70 відсотків населення. Ініціативу підтримує президент Ніколя Саркозі, але Конституційний суд позавчора заявив, що буде розглядати таку заборону як порушення Конституції. У Франції вже діє заборона носити мусульманські хустки у громадських школах. Голландія, Італія й Данія також готують подібні законопроекти. А Швейцарія та Австрія наразі вивчають їхній досвід із метою і собі запровадити аналогічну заборону.