Як тільки зійдуть сутінки, на Софіївській площі з’являться янголи. Землю залишать для глядачів, а самі заволодіють небом. Тонни їхнього пір’я застелять площу. Потім здійметься буря і віднесе янголів до світу ніжності й затишку. Так 9 квітня розпочнеться сьомий фестиваль «Французька весна в Україні», який має на меті представити останні цікаві проекти сучасного французького мистецтва у різних проявах. «Вистава створена цирковими студіями Марселя і присвячена П’єрро, автору цього спектаклю, який покинув нас надто рано. Вона стане джерелом для здивування», — анонсує «Весну» директор Французького культурного центру в Україні Матьє Арден. «Французька весна» стартуватиме в Києві, де триватиме майже місяць, а продовжуватиметься в Дніпропетровську, Донецьку, Одесі, Львові, Харкові. Більша частина програми зосереджена на столиці. В інших містах України покажуть виставки живопису, ніч короткометражного кіно, фестиваль допрем’єрних показів та ретроспективу фільмів акторки Жюльєт Бінош. Посол Франції Жан Фор засмучений, що театральних, вуличних та циркових вистав не зможуть побачити по всій Україні. Французькі актори зосереджені на грі тіла, для якої потрібні великі декорації. Через фінансові та організаційні можливості сучасний цирк Паскаля Руссо «Сп’янілий від рівноваги» та сучасний танець компанії Сари Дюка «Наші золоті тенета» покажуть лише в Києві.
Однаковою «весна» буде у фільмах і зустрічах із письменниками. Довга ніч короткого метру, яка складатиметься з 24 стрічок, для українців має бути цікавою насамперед зустріччю з режисером Ніколя Анжеля. У грудні 2010 року він зняв у Києві свою «короткометражку» «Крокодил у Дніпрі», прем’єра якої відбудеться на Каннському кінофестивалі. Матьє Арден запевнив, що для фестивалю допрем’єрних показів вибрали фільми, які мають неабиякий успіх у Франції. «Маленькі зони турбулентності» Альфреда Лота із незрівнянною акторкою Міу Міу, комедія «Лавка Версальського парку» Бруно Подалідеса із Катрін Деньов, Жюлі Депардьє і Жозіан Баласко, «35 чарок рому» Клер Дені, «Регата» Бернарда Белефрода, «Завтра на світанку» Дені Деркур французькі кінокритики встигли охрестити найкращими фільмами року.
Художниця і за сумісництвом письменниця Жюльєт Бінош під час «Французької весни» презентує живопис і портрети режисерів, з якими працювала, а також зачитає текстилисти, які їм писала. Бінош більше відома як акторка, тому її виставку в кінотеатрах супроводжуватиме ретроспектива фільмів, де знімалася ця чарівна жінка. У візуальному мистецтві французи роблять акцент на фотографії, якій присвятять дві виставки. 27 фотографів із різних країн на виставці «Жінка. Міжнародна ініціатива про жінок світу» представлять портрети трьох поколінь і окреслять образ жінки початку ХХІ століття. Фотограф Тьєрі Ле Гуеса на своїй виставці теж продемонструє жіночу красу. Його жінки будуть одягнені у витвори Пако Рабана і називатимуться «Амазонки».
Шість років тому, коли починався фестиваль сучасного французького мистецтва в Україні, то задумувався він як спільний проект двох держав. На жаль, на цьогорічній «Французькій весні» мало помітна співпраця між французькими та українськими митцями. Хіба що в літературі та музиці. Українці зможуть відкрити для себе відому письменницю Мюрієль Барбері. Її роман «Елегантність їжачка» перекладений на 45 мов, у квітні вийде українською. Цього року разом із Барбері французький культурний центр запросив до Києва автора коміксів, сценариста і письменника Жана Теле, і сподівається, що в Україні незабаром візьмуться за переклад його творів.
Як відомо, мова музики — спільна для всього світу. Тому не дивно, що київський хор «Золоті ворота» і хор із Франції «На 4 вітрах» співпрацюють разом уже не перший рік. У Києві та Львові вони дадуть спільні концерти, де виконуватимуть французькі пісні і твори українського бароко.