Агенти Федерального бюро розслідувань США спільно з поліцією заарештували дев’ятьох членів правої християнської релігійної воєнізованої організації «Хутарі» (Hutaree). Як повідомляє агенція «Ассошіейтед пресс», сімох учасників цієї екстремістської секти затримали у вихідні у штаті Мічиган, а ватажка організації, 44–річного Девіда Браяна Стоуна, та його сина «взяли» в понеділок. Серед заарештованих є й одна жінка. Члени угруповання називали себе «християнськими воїнами» чи «воїнами Ісуса», а головною метою вважали боротьбу з антихристом та мусульманами.
За інформацією місцевої преси, влада вирішила заарештувати членів секти, отримавши інформацію про те, що на квітень вони планують убивства поліцейських і замах на похоронну процесію з використанням саморобних бомб. Окрім того, «Хутарі» погрожували місцевій мусульманській спільноті, яка в штаті Мічиган і особливо в його найбільшому місті Детройті досить велика.
У Мічигані діє багато екстремістських груп «патріотичної міліції», організованих громадянами, які бояться, що федеральний уряд позбавить їх права володіти зброєю. До таких груп належить і рух «Хутарі», який вважає одним зі своїх головних ворогів уряд Сполучених Штатів. Утім більшість екстремістських воєнізованих груп штату відмежовуються від «воїнів Ісуса», стверджуючи, що це не права організація, а релігійний культ.
Дев’ять заарештованих членів «Хутарі» вже постали перед федеральним окружним судом штату Мічиган, який висунув їм обвинувачення в підготовці збройного антиурядового повстання. Сектанти вважали співробітників правоохоронних органів «піхотинцями» американського уряду, які підлягають ліквідації. Кінцева мета групи — побудова «нового світового порядку». Члени «Хутарі», які проходили бойову підготовку з 2008 року, вважали, що їхні дії стануть каталізатором масштабного антиурядового повстання у США.
За останній рік кількість таких антиурядових організацій у Сполучених Штатах різко зросла — зі 149 до 512. Міністр національної безпеки Джанет Наполітано заявила, що екстремісти, які мешкають у США, становлять для країни не меншу загрозу, ніж підготовлені за кордоном.