У пунктах реєстрації для проходження Зовнішнього незалежного оцінювання цими днями спостерігається неабияке пожвавлення. Адже термін запису на тестування закінчується сьогодні о 18.00. «Щодня реєструємо по 40—50 осіб, — розповіли «УМ» у столичному пункті реєстрації за адресою: Львівська, 23. — Це десь удвічі більше, ніж раніше. Але довгих черг немає — максимум двоє–троє людей».
У пункті реєстрації кажуть, що в ці дні приходять не тільки випускники, які вирішили зареєструватися, а й ті, хто хоче перереєструватися — наприклад, змінити предмети тестувань або ж додати нові до вже обраних. Окрім обов’язкових (української мови та математики або історії України), найчастіше цьогорічні випускники обирають іноземні мови та географію. Цю ж тенденцію помітили і на Чапаївському шосе, 98. «Чомусь школярам здається, що географію буде легше скласти, — каже відповідальний співробітник пункту реєстрації Оксана Лагода. — Що стосується вибору між математикою та історією України, то частіше обирають математику. Більшість майбутніх абітурієнтів зупиняються на трьох предметах, але десь третина вирішила складати всі п’ять тестів». Логіку випускників неважко зрозуміти — з п’яти предметів можна обрати ті, де вдалося набрати найбільше балів, а отже, й збільшити свої шанси на вступ.
В Українському центрі оцінювання якості освіти зазначають, що на ЗНО станом на 30 березня вже зареєструвалися майже 412 тисяч майбутніх абітурієнтів. Це навіть більше, ніж усього випускників (Міністерство освіти прогнозує, що цьогоріч атестати про середню освіту отримають 407 тисяч дітей). Зрозуміло, що на тести записалися не тільки нинішні одинадцятикласники, а й випускники минулих років. Найактивніше для проходження ЗНО реєструються на Донеччині, Луганщині, Сумщині, в Севастополі та Києві. «Пасивну» ситуацію маємо в Закарпатській та Чернівецькій областях.
МАЙТЕ НА УВАЗІ
Минулої п’ятниці Міносвіти видало наказ, яким передбачено, що учасники ЗНО за бажанням зможуть складати тести кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами. Наказ зареєстрований у Мін’юсті та набуде чинності після офіційного оприлюднення. Як пояснюють у Центрі оцінювання якості освіти, перереєстрація для проходження тестів іншою мовою не потрібна. Тим школярам, які раніше вказали, що мають потребу у словниках, під час ЗНО видадуть тестовий комплект відповідною мовою. А ті, хто не зазначив цього, але бажають складати тести однією із зазначених вище мов, мусять пройти повторну реєстрацію до 18–ї години 8 квітня.
ДО РЕЧІ
Табачник не дізнається, як навчалися школярі
Міністр освіти Дмитро Табачник скасував моніторинг якості шкільної освіти з української мови, математики та історії України для учнів 3–х, 5—8–х та 10–х класів. Відповідне рішення міністр ухвалив, «щоб уникнути перевантаження школярів у період завершення навчального року», а також «з огляду на незадовільний рівень підготовки дослідження з вивчення рівня навчальних досягнень учнів». Цим же наказом Табачник доручив Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти «вивчити питання про проведення вищезгаданого дослідження в 2010—2011 навчальному році».