Британська антимонопольна служба дала дозвіл на придбання російським олігархом Олександром Лебедєвим впливової британської загальнонаціональної газети «Індепендент» та щотижневого додатку до неї «Індепендент он сандей». Учора процедура купівлі–продажу вийшла на фінішну пряму: про укладення відповідної угоди було повідомлено офіційно. Відтак «Індепендент», назва якої перекладається як «Незалежна», стала хоч трохи, та залежною від Москви.
Останнім часом одне з провідних британських видань опинилися в жалюгідному фінансовому становищі, тому російський олігарх заплатив попередньому власникові за газету й додаток лише символічну суму: один фунт стерлінгів. Але при цьому Лебедєв пообіцяв інвестувати в «Індепендент» мільйони фунтів. Нещодавно новий власник побував «на оглядинах» у прем’єр–міністра Великої Британії Гордона Брауна. Глава уряду побажав особисто подивитися на того, в чиї руки потрапила колишня гордість британської журналістики та газетного ринку.
Олександр Лебедєв, статки якого американський журнал «Форбс» оцінює в 1,4 мільярда доларів, у січні минулого року вже придбав за такий самий символічний фунт стерлінгів іншу популярну британську газету — лондонську «вечірку» «Івнінг стандард», яка також опинилася у скрутному становищі. У жовтні минулого року російський олігарх зробив цю газету безкоштовною. Про бажання придбати ще й «Індепендент» Лебедєв заявив у квітні минулого року, але переговори затяглися. Невідомо, чи планує він і цю газету розповсюджувати безкоштовно. Дуже сумнівно, з огляду на вартість і «солідність» видання, але якщо раптом у Лебедєва й справді є такі наміри, це сильно підірве позиції інших британських газет.
Сам олігарх заявив в інтерв’ю Бі–Бі–Сі, що для нього інвестиції в британську пресу є лише «способом красиво втрачати гроші». Росіянин визнав, що лондонські газети почнуть приносити йому доходи, в кращому разі, у віддаленій перспективі.
У Росії Лебедєв разом із Михайлом Горбачовим є співвласником опозиційної до Кремля «Новой газєти». Пан Олександр постійно наголошує, що не втручається у редакційну політику належних йому друкованих органів. Але таким заявам мало хто вірить, адже в минулому Лебедєв був офіцером КДБ, а працівник спецслужб — це, як відомо, назавжди. До речі, за словами новітнього медіа–магната, «любов’ю до британської преси» він перейнявся в часи, коли наприкінці 1980–х — початку 1990–х років під прикриттям працівника посольства СРСР у Лондоні очолював агентуру КДБ на Британських островах.