Теракт у Колумбії
Щонайменше шестеро людей загинули, 42 отримали поранення в результаті теракту в колумбійському портовому місті Буенавентура. Як повідомляє агенція ЕФЕ, начинений вибухівкою автомобіль злетів у повітря в комерційному центрі міста, недалеко від будівель мерії та прокуратури. В автомобілі було закладено 40 кг вибухівки. Колумбійська влада не виключає, що теракт вчинило злочинне угруповання, яке займається контрабандою наркотиків. Таким чином наркомафія помстилася поліції за конфіскацію контрабандного вантажу — кокаїну.
Медреформу Обами відправили на переголосування
Запропонований президентом США закон про медичну реформу повернуть до Конгресу на нове голосування. Як заявив представник сенатора від Демократичної партії Гаррі Рейда Джим Менлі, республіканці «знайшли два відносно дрібні порушення в процедурі сенатського голосування, і це означає, що ми повинні відправити закон назад до Палати представників». Після коригування документ має пройти нове затвердження, а потім знову піде на підпис президента Барака Обами. Виявлені порушення стосуються пунктів, у яких ідеться про студентські позики. Менлі висловив упевненість, що процедура не викличе особливих складнощів.
ЗЄС при смерті
Незабаром припинить своє існування Західноєвропейський Союз. Як повідомив голова міжпарламентської асамблеї ЗЄС Роберт Уолтер, договори, укладені в рамках Союзу, буде оголошено недійсними найближчими днями, а саму організацію розпустять приблизно через рік. Як повідомляє «Рейтер», 13 березня міністр закордонних справ Великої Британії написав голові британської делегації в ЗЄС листа, в якому інформував про намір Лондона оголосити про вихід з організації. Але багато країн вважали за краще, щоб розпуск ЗЄС «був колективним і організованим». Тому, ймовірно, наприкінці березня буде оприлюднено офіційну заяву про розпад організації.
Біля витоків Західноєвропейського Союзу, прообраз якого було створено 1948 року в Брюсселі, стояли п’ять країн — Велика Британія, Франція, Бельгія, Нідерланди та Люксембург. Нині до складу ЗЄС входять 28 держав. Офіційно організацію створили 1954 року в Парижі на основі Брюссельського пакту. Та оскільки через рік було створено НАТО, велика частина функцій Організації Брюссельського договору перейшла до нього. З 2000 року ЗЄС поступово втрачав свої функції, які переходили до структурних підрозділів Євросоюзу.
Віспа може повернутися?
Лікарі всього світу стурбовані можливим поверненням віспи. Зі сходу Уганди почали надходити повідомлення про появу в людей схожих симптомів хвороби. Натуральна, або чорна, віспа — дуже заразна вірусна інфекція, від якої страждають тільки люди, тому що збудники цієї хвороби мають антигенну спорідненість з еритроцитами людської крові. На початку 1980–х років у світі припинили загальну вакцинацію проти віспи, яку на той час вважали повністю викоріненою. Наразі фахівці перевіряють достовірність даних про появу віспи.