Сміттєзвалище поблизу села Брище — переповнене. Його потрібно терміново реконструювати, адже вже до листопада 2010 року буде нікуди звозити сміття: воно вичерпає свій ресурс. Відходи на Брищенський полігон звозять не тільки з обласного центру, а й із кількох районів поблизу Луцька, тож цю проблему варто негайно вирішити. Проект реконструкції сміттєзвалища вже майже готовий, залишається прийняти міський бюджет, щоб розпочати фінансування робіт із розширення полігону, кажуть луцькі чиновники, утім без особливого ентузіазму.
Ще в 2007 році волинські владці на всю Україну оголосили, що на місці луцького сміттєзвалища розпочалося будівництво першого в Західній Україні сучасного сміттєпереробного заводу. За справу взялася компанія «Україна—Австрія», яка запланувала збудувати на дев’яти гектарах землі два сортувально–переробні цехи. Проектна потужність комплексу вартістю 68 мільйонів євро мала сягнути 450 тисяч тонн сміття щороку.
Плани були такі грандіозні, що інвестори замахнулися навіть налагодити випуск паперу, використавши в його виробництві солому, стебла кукурудзи, тирсу. Комплекс поблизу Брища мали здати в експлуатацію восени 2008 року. Наступного року завод мав розпочати виробництво пластмасових урн, баків, пакетів та відер для сміття. Їх планували безплатно роздавати у містах і селах, щоб люди сортували відходи. Нове підприємство мало створити дві тисячі нових робочих місць, а зарплата майбутніх робітників планувалася на рівні трьох—чотирьох тисяч гривень.
Ще тоді скептики засумнівалися у реальності цього проекту. На песимістичні заяви та сумніви дуже болісно реагував голова Волинської обласної ради Анатолій Грицюк, який заприсягнувся будь–що довести справу з будівництвом необхідного для області сміттєпереробного заводу до переможного кінця. Та райдужним планам збутися не судилося. Іноземні інвестори облишили свій задум на етапі виділення землі під майбутній об’єкт. Зрештою, знайшовся вітчизняний інвестор, який до кінця грудня 2009–го мав завершити будівництво заводу. Однак і тут не обійшлося без підводних течій. Тепер укотре шукають потенційних інвесторів. Вартість будівництва заводу зросла до 90 мільйонів євро. До слова, сьогодні в області діє 57 офіційних сміттєзвалищ, де зберігається майже 1,4 мільйона тонн сміття. Це не рахуючи стихійних сміттєзвалищ, які є майже біля кожного села та селища.