Продам червону картку Інтерполу
В Україні викрадено електронну базу даних Національного бюро Інтерполу, яку продали невідомому пройдисвіту лише за 5 тис. доларів, стверджує екс–керівник НЦБ Інтерполу в Україні Ростислав Вергелес. Ідеться про базу реєстрації осіб, фірм, автомобілів і предметів мистецтва. Корумповані «продавці» з МВС нібито навіть виписали «покупцю» посвідчення радника Інтерполу. «У результаті, багато охоронних фірм платять цій людині 150—200 доларів за одну перевірку по базі, яку вели аж з 1993 року, — цитує пана Вергелеса газета «Сегодня». — У цьому банку даних є повні відомості про те, на яких підставах проводилися перевірки українського Інтерполу. Зокрема, чому правоохоронці запитували в Бюро інформацію про конкретного суб’єкта — тобто, в чому конкретно підозрювали людину».
А тепер Горбенко!
Екс–прокурора Голованівського району Кіровоградщини Євгена Горбенка відпустили під підписку про невиїзд. Як повідомили «УМ» у Генпрокуратурі, запобіжний захід йому змінили через завершення терміну арешту та у зв’язку зі зразковою поведінкою. Як й іншому фігуранту справи Лозинського — екс–начальнику Голованівського райвідділу міліції Михайлу Ковальському, якого випустили на підписку кілька місяців тому. Нагадаємо, що колишні правоохоронці разом із екс–БЮТівцем Віктором Лозинським проходять обвинувачуваними у справі про загибель селянина Олійника. Їх випустили з СІЗО, очевидно, за співпрацю зі слідством, тим більше що головного фігуранта справи — Лозинського — вже затримано. Під вартою лишаються як екс–нардеп, який відмовляється від свідчень, так і двоє його поплічників (єгер і місцевий «авторитет») та кілька колишніх співробітників міліції Голованівська, які фабрикували факти загибелі людини.
МВС не платитиме правозахисникам
Керманич МВС Анатолій Могильов таки ліквідує Управління моніторингу прав людини, що входило до його апарату, незважаючи на звернення трьох десятків правозахисних організацій. На думку головного радника міністра Костянтина Стогнія, рішення про скорочення апарату є виваженим. Адже помічники міністра, що контролювали дотримання прав людини в регіональних підрозділах міліції та ізоляторах, отримували за це зарплатню. Натомість міліція не повинна платити за власний контроль, тим більше купувати його.
«Це дуже дивно: використовувати техніку, транспорт, гроші міліції і робити вигляд, що контролюються права людини, — каже полковник Стогній. — Адже якщо вони будуть робити щось «не так», то їм, зрозуміло, уріжуть і зарплати, і машини повідбирають. Можуть бути представники міністра, наглядати за дотриманням прав людей, але вони не повинні перебувати на бюджеті міліції».