Договір про СНО підпишуть у Празі?
Президент Росії Дмитро Медведєв і держсекретар США Хілларі Клінтон ухвалили рішення про те, що договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) буде підписано у Празі, а не в Києві, як пропонував Президент України Віктор Янукович. За інформацією газети «Коммєрсант–Україна», проти підписання договору в Києві виступили американці, які не готові до різкого зближення з новою українською владою. Як очікується, президенти Росії та США підпишуть новий договір про СНО до призначеної на 12 квітня вашингтонської конференції з ядерної безпеки.
«День гніву» по–російськи
20 березня у Росії пройшов «День гніву» — сотні мітингувальників у різних містах вийшли на протестні акції проти чинної влади. Найчисельнішим був мітинг у Владивостоці, на який, згідно з оцінками організаторів (відділення Федерації автовласників Росії, КПРФ, партії «Яблоко», Народно–демократичного союзу, руху «Солідарність» тощо) вийшло близько 1,5 тисячі осіб. У Москві міліція затримала близько 70 учасників акції, включно з лідером Лівого фронту Сергієм Удальцовим. Через кілька годин усіх заарештованих відпустили.
Катастрофа Ту–204 у Росії
У Московському аеропорту «Домодєдово» в ніч із неділі на понеділок при заході на аварійну посадку зазнав катастрофи літак Ту–204. Як повідомляє прес–служба Федерального агентства повітряного транспорту РФ (Росавіації), пасажирів і вантажів на борту літака не було. Літак розвалився на частини при підльоті до злітної смуги. На борту перебували восьмеро членів екіпажу — всіх їх госпіталізовано, четверо перебувають у реанімації з тяжкими пораненнями.
Напередодні цей самий Ту–204 вже здійснював аварійну посадку в «Домодєдово» — тоді літак із 210 пасажирами вирушив у рейс на Хургаду, але невдовзі після зльоту екіпаж відчув запах диму, і лайнер повернувся назад. Після катастрофи Росавіація заборонила компанії «Авіастар–Ту», якій належав розбитий літак, здійснювати пасажирські перевезення.
В Ісландії прокинувся вулкан
На півдні Ісландії запроваджено надзвичайний стан — у ніч на неділю там почалося виверження вулкана, активність якого востаннє було зафіксовано 1821 року. Близько 600 мешканців навколишніх будинків евакуювали, на дорогах у районі виверження припинено рух транспорту. Окрім того, виверження призвело до перебоїв у польотах авіації — кілька рейсів скасовано, іншим довелося змінити маршрути. Через імовірність підтоплення сусіднього льодовика Ейяфьяллайекюль виникла загроза повеней.
Ірак: голоси не перерахують
Верховна виборча комісія Іраку відмовила прем’єр–міністру країни Нурі аль–Малікі, який вимагав перерахувати електронно опрацьовані бюлетені вручну. За результатами комп’ютерного підрахунку 95 відсотків голосів, поданих на парламентських виборах 7 березня, блок аль–Малікі «Держава закону» програє близько 11 тисяч голосів опозиційному блоку «Аль–Іракія», який очолює екс–прем’єр Айяд Алауї. До закликів прем’єр–міністра перерахувати голоси вручну долучився і президент Іраку Джалал Талабані, але в центрвиборчкомі заявили, що на це піде надто багато часу. Остаточні підсумки голосування планують оголосити 26 березня.
Єменські жінки хочуть заміж з 8 років
Тисячі жінок учора під парламентом Ємену протестували проти законопроекту, який передбачає підвищення шлюбного віку для дівчат до 17 років. Зараз у Ємені нерідко трапляються випадки, коли восьмирічних дівчаток віддають заміж за дорослих чоловіків. Законодавці хотіли припинити цю традицію, але жінки повстали проти такого наміру, розгорнувши плакати: «Люди не можуть заборонити те, що дозволив Бог». Той факт, що правозахисні організації давно протестують проти надто ранніх єменських шлюбів, учасниці мітингу пояснюють просто: «Правозахисниці — це переважно старі діви за 40 років, і ми не хочемо, щоб наші дочки повторили їхню долю».