Три дні аеропорти Великої Британії залишалися напівпаралізованими: через страйк персоналу найбільшої авіакомпанії країни «Брітіш ейрвейз» було скасовано сотні внутрішніх та міжнародних авіарейсів. Тільки вчора розлючені пасажири, які, заздалегідь придбавши квитки, через страйк були змушені відкласти подорож, нарешті змогли вилетіти за місцем призначення.
Як повідомляє Бі–Бі–Сі, і керівництво компанії, і страйкарі вважають себе переможцями. Перше — бо не поступилося вимогам профспілки «Юнайт» («Об’єднуйтесь»), яка організувала страйк, другі — з огляду на те, що компанії завдано значних фінансових та іміджевих збитків.
Оскільки керівництво «Брітіш ейрвейз» на поступки так і не пішло, з 27 по 30 березня «Юнайт» обіцяє організувати ще більш масштабний страйк. Якщо витримає масований тиск, адже проти таких намірів виступають інші профспілки та уряд Великої Британії.
Британські аналітики зазначають, що уряду Гордона Брауна та правлячій Лейбористській партії цей протест дуже невигідний, оскільки розгорівся він за три місяці до парламентських виборів.Профспілка «Юнайт» є прибічником лейбористів і надає їм фінансову допомогу у виборчій компанії (в розмірі п’яти мільйонів євро). А отже, уряд у виборців асоціюється зі страйкарями. Виходячи з цього, кабінет міністрів наполегливо радить керівництву авіакомпанії та страйкарям негайно відновити переговори, які до цього безрезультатно тривали багато місяців. Стюардеси та інший персонал «Брітіш ейрвейз» протестують проти планів керівництва компанії скоротити кількість членів екіпажу під час польотів та заморозити заробітну платню на два роки.