Сміття з Тернополя нікуди вивозити вже майже два тижні. Мешканці прилеглих сіл уперто продовжують блокувати під’їзди як до старого сміттєзвалища (незважаючи на те, що міськрада виграла Апеляційний суд щодо визнання постанови екологів про його закриття не дійсною), так і на ділянку, виділену обласною владою під новий тимчасовий полігон. Тим часом значне підвищення температури повітря та весняні дощі погіршують санітарний стан міста. Про це, зокрема, повідомив на останньому засіданні обласної комісії з питань техногенно–екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій головний санітарний лікар області Степан Дністрян. Відтак рішенням згаданої комісії виконкомові Тернопільської міськради доручено терміново узгодити питання про складування сміття з територіальною громадою села Малашівці, доки не буде споруджено новий полігон, а також у місячний термін завершити проектування першочергових заходів із рекультивації Малашівського сміттєзвалища.
У свою чергу державну екологічну інспекцію та санітарно–епідеміологічну станцію зобов’язано забезпечити контроль за дотриманням «законодавства, норм і правил поводження з твердими побутовими відходами і проведення моніторингу об’єктів природного середовища» в Тернополі та місцях тимчасового складування твердих побутових відходів. Управлінню ж МВС України в області дано доручення забезпечити дотримання правопорядку в процесі перевезення і складування сміття.
Водночас в обласній прокуратурі відбулася нарада за участю міського голови Тернополя та керівників державних структур, які мають стосунок до проблеми щодо стану виконання всіма ними вимог Закону України «Про відходи». Усі контролюючі органи, в тому числі й міську прокуратуру, зорієнтовано на невідкладне вжиття заходів задля запобігання виникненню надзвичайної санітарно–епідеміологічної ситуації.
До речі, щодо глобального вирішення проблеми. Днями міська влада Тернополя підписала угоду з компанією «Грін Енерджі Юкрейн» про будівництво надсучасного сміттєпереробного заводу, який працюватиме з мінімальною шкодою для довкілля ще й вироблятиме з відходів електроенергію. Вирішено і питання з інвестиціями на суму 200 мільйонів гривень. Однак для спорудження і запуску такого підприємства потрібно близько року. Тернопіль же потерпає від невивезених відходів уже сьогодні.