Першими забили на сполох місцеві кінологи й активісти громадських організацій. Кажуть — у Полтаві почали масово труїти собак. Дехто навіть бачив людей, які розкидали харчові приманки зі смертельною «начинкою»: чотирилапі приблуди годинами помирали у жахливих муках на очах перехожих, зокрема дітей. Відтак із настанням весни в Полтаві утворилися цілі імпровізовані «скотомогильники» на пустирях, у парках, біля ринків і навіть поблизу шкіл та дитсадків...
То хто ж удавався до таких, м’яко кажучи, негуманних методів боротьби із «зайвими» тваринами? Представники міської влади категорично заперечують причетність до цього комунальних служб. Зокрема, на єдиному підприємстві КАТП–1628, уповноваженому запобігати «перенаселенню» міста приблудними тваринами, кажуть: про відстріл чи отруєння собак безпосередньо на вулицях міста не може бути й мови. Підприємство має свої вольєри, в яких щонайменше впродовж десяти днів утримують відловлених спеціальними бригадами (кількість яких навесні збільшили до трьох) приблудних собак. Тільки в тому випадку, коли впродовж цього часу за ними не прийдуть господарі чи не з’являться нові власники, працівники КАТП можуть їх приспати.
У міському управлінні ветеринарної медицини також заперечують свою причетність до «собачого мору». Тож ідеться винятково про несанкціоновану «самодіяльність». Чию? На це не можуть відповісти навіть правоохоронці. Неофіційно все частіше говорять про «зачистку» наших міст від бездомних собак напередодні Євро–2012. А оскільки через Полтаву пролягає «стратегічна» автомагістраль Київ—Харків, то зараз, принаймні на рівні чуток, згадану «собачу» тему найактивніше пов’язують саме з футбольною.