Учора офіційно змінилося керівництво Ради міністрів та Верховної Ради АРК. Та перш ніж подати у відставку з посади прем’єр–міністра автономії, Віктор Плакида вочевидь устиг зробити прощальний «подарунок» для «своїх» людей. Напередодні ротації «регіональної» влади півострова, Рада міністрів АРК дозволила 194–м щасливчикам почати розробку проектів землевідводу «жирних» ділянок, розташованих «у самого–самого моря» — за межами Сімеїзської селищної ради, що неподалік Ялти, в межах села Оползнєве.
Як повідомляють кримські ЗМІ, кожен із цих громадян отримав по 0,1 гектара — тобто по десять соток дорогої кримської землі на чорноморському узбережжі. Сайти купівлі–продажу нерухомості, як пересвідчилася «УМ», рясніють повідомленнями про продаж земельних ділянок у цій гарній місцині. Лише за одну сотку землі в Сімеїзі та в околицях просять не менше 15 тисяч доларів, а за чотири сотки «гамузом» — усі 70 тисяч «зелених»! Тож подарунок од відставленого прем’єра автономії можна оцінити десь на 150 тисяч «баксів» кожному.
Далі — більше. За інформацією місцевих журналістів, до урядового списку щасливців–землевласників, яким надано дозвіл на розробку проектів землеустрою для індивідуальної присадибної забудови, увійшло чимало осіб з однаковими прізвищами. Так, п’ять разів згадуються прізвища Акриш, Шпильчук і Комар, по чотири рази — Гац, Ходневич, Швєцов, Аблаєв і Аблаєва, Костильов і Костильова, по три — Ахмеров і Ахмерова, Бекєтов і Бекєтова, Худяков і Худякова, Задира. Але рекордсменами виявилися пани Василишин і Сальцин, яким дісталося по сім ділянок, тобто по 70 соток.
Ще 22 кримчанина отримали від «доброї» Ради міністрів Криму проекти землевідводу під забудову «своїх десяти соток» за межами Гурзуфа. Заступник прокурора Криму Таміла Дробицька вже заявила, що перш ніж видавати ці ділянки, варто було перевірити логічність такого кроку. Адже поблизу того ж Сімеїза землю під забудову дали в місцях зсувів. Прокуратура і податкова служба автономії передбачають, що громадяни, яким подаровано землю, вже були власниками законних ділянок і на отримання цих соток не мали права. Тобто «роздача землі» від урядовців відбулася для подальшого перепродажу.
А ТИМ ЧАСОМ...
Вищий господарський суд України скасував рішення апеляційної інстанції, яке давало бізнес–структурі право претендувати на майже гектар території протитуберкульозного санаторію «Долосси» в Криму. Отже, як повідомляє кримська прокуратура, залишено в силі ухвалу Господарського суду Криму, що визнав при новому розгляді справи недійсним договір, за яким надавалося право на частину санаторної землі. Спір за землі оздоровниці тривав кілька років.