Напружена ситуація у Східному Єрусалимі, яка виникла після рішення влади Ізраїлю звести там 1600 нових будинків, учора вилилася в масові сутички. Кілька сотень молодих палестинців, включно з жінками та підлітками, вийшли на вулиці й закидали камінням та пляшками із запалювальною сумішшю поліцейських, били машини з ізраїльськими номерами, палили автомобільні покришки тощо. У відповідь правоохоронці застосували спецзасоби: сльозогінний газ, шумові гранати та гумові кулі. Однак і до вечора порядок навести вдалося не всюди — час від часу сутички спалахували в різних районах. За інформацією поліції, станом на вчора по обіді незначні поранення отримали близько 20 правоохоронців. Арабські джерела стверджують, що постраждали дев’ятеро палестинців, щонайменше 15 учасників заворушень заарештовано.
Ініціатори протестних акцій вважають, що євреї збираються «осквернити і зруйнувати священну мечеть Аль–Акса, щоб збудувати на її місці свій Третій Храм». На такий висновок їх наштовхнуло відкриття у єврейському кварталі Східного Єрусалиму синагоги «Хурва». Цей храм XІХ сторіччя було зруйновано 1946 року, а тепер його відбудували і днями відкрили знову. Такі дії іудейської громади палестинці сприйняли як «спробу принизити мусульман», оскільки купол синагоги вищий, ніж баня мечеті Аль–Акса.
Палестинська організація ХАМАС оголосила 16 березня «Днем гніву», закликавши всіх мусульман стати на захист своєї святині. Готуючись відбити напад, міністерство внутрішніх справ Ізраїлю ще напередодні спрямувало на вулиці навколо Храмової гори, де стоїть Аль–Акса, понад три тисячі поліцейських. До стану підвищеної готовності було приведено також прикордонників, які патрулюють кордон між палестинською та ізраїльською територіями.
Після того як Ізраїль оголосив про нове будівництво у Східному Єрусалимі, й без того вибухові відносини з палестинцями сягнули крайньої точки кипіння. Конфліктне рішення ізраїльської влади викликало різку критику не лише з боку арабських країн, а й Сполучених Штатів Америки та Євросоюзу. Міжнародна спільнота не раз закликала Тель–Авів відмовитися від будівництва поселень на суперечливій території задля врегулювання конфлікту. Але днями прем’єр–міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху підтвердив, що будівництво триватиме. «За останні 40 років жоден ізраїльський уряд не запроваджував обмеження на будівництво у передмісті Єрусалима», — наголосив прем’єр.