Як афрозапорожці трофей здобували

16.03.2010
Як афрозапорожці трофей здобували

Боротьба в київсько–запорізькому фіналі іноді виходила за рамки баскетболу. (Фото Олександра ПРИХОДЬКА.)

Глядачі, які минулими вихідними потрапили до київського Палацу спорту на спортивну (буває й таке!) подію, точно залишилися задоволені баталіями «фіналу чотирьох» Кубка баскетбольної суперліги. У чотирьох матчах було все те, що подобається уболівальникам: інтрига, красиві комбінації, кидки і слем–данки, драматичні розв’язки. І переможець теж виявився неочікуваним.

Уже півфінальні результати посоромили прогнозистів: київський «Бу­дівельник», який вва­жають головним претендентом на перемогу в чемпіонаті, поступився запорізькому «Ферро–ЗНТУ». Команда тренера Кирила Большакова виграла в «Будки» три чверті (крім першої), звично покладаючись на американських легіонерів Стівена Буртта, Кевіна Тіггса, Чарльза Томаса та Вінсета Хантера. Зусиль столичного легіону було недостатньо. А американський форвард Масео Бастон, який два тижні тому перейшов до «Будівельника» після півфінальної гри, взагалі залишив розташування клубу.

Темношкірі хлопці були головними дій­овими особами у складі «Ферро» і в фінальному поєдинку проти «Києва». Команда, склад якої формують суто українські баскетболісти, напередодні в овертаймі здолала «Азовмаш» — чемпіона України чотирьох останніх років та минулорічного володаря Кубка суперліги.

Запоріжці почали фінальний поєдинок ривком 16:5, але до кінця другої чверті вже кияни вийшли вперед. Активністю відзначався їхній центровий В’ячеслав Кравцов, який ще до середини гри зробив «дабл–дабл» — набрав більше десяти очок та підбирань. До кінця матчу Слава міг зробити навіть «трипл–дабл», але розкішних блок–шотів на його рахунку так і залишилось дев’ять.

Коли здавалося, що «вовки», які відірвалися на 12 пунктів, уже перемогли, запоріжці зусиллями легіонерів взялися за справу найсерйознішим чином і вийшли вперед, вдало атакуючи. Молоді кияни в цей відтинок часу здебільшого мазали із завершальними кидками. Надалі «беки» так і не відігралися, хоча при «мінус 10» на останній хвилині взялися активно фолити. Єдиною їхньою втіхою може бути хіба визнання Кравцова найціннішим гравцем фіналу; він також став найкращим центровим турніру.

«Коли ми їхали до Києва, то могли лише мріяти про перемогу. Хотів би відзначити волю до перемоги у своїх хлопців», — говорить тренер «Ферро–ЗНТУ».

Віталій Черній, наставник «Києва», знайшов певний позитив навіть у поразці — адже для його молодої команди це лише новий досвід перед майбутніми успіхами.

 

ТАБЛО

Кубок суперліги. «Фінал чотирьох».

Півфінали. «Ферро–ЗНТУ» — «Будівельник» — 89:86 (Томас (24 очки + 9 підбирань + 3 передачі) — Хендерсон (28+6+7)), «Київ» — «Азовмаш» — 85:82 ОТ (Забірченко (20) — Каррі (33 + 6 підб. + 6 перехоплень)).

За третє місце. «Будівельник» — «Азовмаш» — 87:78 (Ель–Амін (36+6+6) — Александер (18)).

Фінал. «Київ» — «Ферро–ЗНТУ» — 74:82 (Пустозвонов (23), Кравцов (17 + 11 підб. + 9 блок–шотів) — Буртт (22), Хантер (15+8)).

* * *

НБА. «Оклахома» — «Юта» — 119:111 (Фесенко «Ю» — 15 хв., 4+3), «Сакраменто» — «Міннесота» — 114:100 (Печеров «М» — 8 хв., 3)