Теракти 11 вересня 2001 року забрали життя тисяч людей. Ідеться не лише про тих, хто не встиг утекти з протаранених літаками нью–йоркських веж–близнюків, а й про рятувальників, які вже після катастрофи розбирали завали Всесвітнього торговельного центру. І Нью–Йорк, і Сполучені Штати як держава офіційно визнали цей факт, погодившись на сплату компенсації співробітникам рятувальних служб та іншим фахівцям, які працювали на місці зруйнованих хмарочосів. Страхова компанія WTC Captive Insurance Company, створена після падіння 110–поверхових веж із метою відшкодування збитків міста за можливими судовими позовами, у четвер оголосила: загальна сума виплат постраждалим становитиме 657 мільйонів доларів. Більшу частину цих коштів виділять із субсидії в 1 мільярд доларів, наданої Федеральним агентством США з надзвичайних ситуацій.
Рятувальники, пожежники, поліцейські та інші фахівці, які працювали на руїнах Всесвітнього торговельного центру або патрулювали навколишню територію, переконані: хмара пилу, що висіла над місцем трагедії, завдала серйозної, іноді непоправної шкоди їхньому здоров’ю. Тепер 10 тисяч позивачів вимагають від влади компенсації як за витрати на лікування сильного отруєння, хвороб дихальної системи і злоякісних пухлин, так і за моральні страждання.
На 18 травня у федеральному суді Манхеттена, розташованому неподалік зруйнованих веж, призначене слухання за першими 12 такими позовами. Вважається, що вони є типовими і надалі можуть стати прикладами для розгляду решти справ. Проте тепер, після «добровільного» рішення влади, суд може виявитися не потрібним. Для того щоб рішення про сплату компенсацій набрало чинності, його мають схвалити не менше 95 відсотків позивачів та суддя. Скільки саме отримає кожен із постраждалих, визначатимуть експерти. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, розмір компенсацій може варіюватися від кількох тисяч до кількох мільйонів доларів.