Завершення президентських перегонів не вгамувало пристрастей на Луганщині. Схоже на те, що після перемоги Януковича луганські «регіонали» вирішили узяти під свій контроль міліцейські структури області. На це вказує безпрецедентна за своєю агресивністю кампанія з дискредитації міліції. Міліція не мовчить у відповідь.
Завершення президентських перегонів не вгамувало пристрастей на Луганщині. Схоже на те, що після перемоги Януковича луганські «регіонали» вирішили узяти під свій контроль міліцейські структури області. На це вказує безпрецедентна за своєю агресивністю кампанія з дискредитації міліції. Міліція не мовчить у відповідь.
Ще під час виборів екс–голова Луганської облдержадміністрації, а нині перший заступник парламентської фракції Партії регіонів, голова Луганського обласного осередку партії Олександр Єфремов відкрито звинувачував начальника обласної міліції Володимира Гуславського в усіляких гріхах. Мовляв, генерал мобілізував міліцейську агентуру й позаштатних співробітників на виконання фальшивих захоплень виборчих штабів БЮТ (під виглядом «регіональних» бойовиків) тощо. Нагадаємо, що у відповідь пан Гуславський звернувся до суду по захист своєї честі й гідності. Відповідачем у справі виступає саме пан Єфремов. І хоча суд для розгляду позову збирався вже двічі, але слухання відкладалося через відсутність самого відповідача.
Натомість місцеві «регіонали» перейшли в офіційний наступ на міліцію. Першим розпочав його голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов. Під час наради щодо боротьби з корупцією він здивувався, що в статистиці не відображена «діяльність» ДАІ. Мовляв, автоперевізники скаржаться на здирництво інспекторів під час техоглядів. Й навіть навів розміри «данини»: 3 тисячі гривень за кожне маршрутне таксі на місяць, не рахуючи плати — 400—800 грн. за кожний техогляд. У відповідь начальник УДАІ області направив «губернатору» відкритого листа, в якому вимагав навести конкретні факти корумпованості його підлеглих. А якщо таких фактів пан Антіпов не має, ДАІ вимагало спростувати усе у ЗМІ. Інакше також залишало за собою право звернутись до суду.
Та наступного дня «губернатор» зробив черговий закид в бік міліції: мовляв, бійці обласного УБОЗ незаконно увірвалися в якесь помешкання і когось там затримали. Відтак листа голові ОДА написав вже начальником УБОЗ Луганщини, полковник Іваненко. Мовляв, убозівці на підставі постанови суду проводили санкціонований обшук в одній із квартир у місті Антрацит, під час якого «громадянин П. із Донецька намагався чинити опір працівникам УБОЗ, застосовуючи при цьому вогнепальну зброю — пістолет «ROHM RG 88». Мало цього, у відкритому листі полковник Іваненко зробив «хід конем» й нагадав «губернатору» Антіпову про 11 депутатів та посадовців облдержадміністрації, яких нині обвинувачують у хабарництві й чиї справи вже передано до суду.
Далі в бій із міліцією вступила «біло–блакитна» обласна рада. Питання відповідальності міліції порушив директор Луганської держтелерадіокомпанії, колишній прес–секретар Єфремова (і навіть Віктора Януковича часів його першої «опозиційності») Родіон Мірошник. Його як депутата обурила бездіяльність правоохоронців у справі так званого «колл–центру». Йдеться про інше обвинувачення, яке «регіонали» висунули опонентам під час виборчої кампанії: існування таємничого телефонного вузла, з якого невідомі надзвонювали абонентам «Укртелекому» з різного роду передвиборчими порадами. Пана Мірошника обурило, що на його запит в облуправлінні СБУ відповіли, що це не їхня компетенція, в міліції — що наведені ним факти не підтвердилися, а прокуратура не знайшла в них складу злочину. Тож сесія одноголосно підтримала колегу в його бажанні направити повторний запит силовикам, а обласному прокурору рекомендувала «серйозніше підійти до даного питання».
І це не всі закиди на адресу правоохоронців. «Регіонали» закидають міліції Кремінського району, що та нібито оплачувала перебування 7 лютого в одному з комунальних закладів аж 40 студентів із Полтави, що «незаконно брали участь у виборчому процесі». На прохання кореспондента «УМ» речник обласної міліції Тетяна Погукай поцікавилася у свого шефа, чи було це насправді, і Володимир Гуславський сказав, що це — відверта маячня і що в міліції просто немає можливості комусь щось оплачувати. Загалом антиміліцейську кампанію луганських «біло–блакитних» генерал оцінює як спробу поставити міліцію під власний контроль. І обіцяє, що не допустить цього.
А ТИМ ЧАСОМ...
Верховна Рада України позавчора схвалила в першому читанні проект Закону «Про внесення змін та доповнень до деяких Законів України щодо інформування керівниками правоохоронних органів громадськості про стан законності та заходи щодо її зміцнення». За ухвалення цього законопроекту проголосували 234 народні депутати з 428, зареєстрованих у сесійній залі. Згідно з проектом закону, запроваджується принцип гласності правоохоронців, які мають регулярно інформувати громадськість про стан законності, боротьби зі злочинністю та охорони громадського порядку. Одним із завдань проекту є перехід від складання правоохоронцями статистичної звітності до формування ними статистичної інформації.