«Музей однієї книги» — «Кобзаря» — можна відвідати в Черкасах. Третій рік поспіль до дня народження Тараса Шевченка у музеї «Кобзаря» місцеві митці влаштовують виставку своїх полотен — «Черкаські художники у вінок шани Кобзареві». У цьогорічній виставці беруть участь 42 майстри, вони представили на суд глядачів близько 90 робіт на шевченківську тематику.
«Близько 50 картин, котрі виставлялися в нашому музеї на двох минулих виставках, автори подарували музею «Кобзаря». Це наше надбання, і ми, як земляки Шевченка, маємо його зберігати», — говорить Ольга Шарапа, керівник музею.
Ольга Михайлівна — прапраправнучка Тараса Шевченка по братові Микиті. І саме вона 22 роки тому ініціювала створення в Черкасах такого оригінального і єдиного у світі музейного закладу. Нині у фондах музею близько тисячі найрізноманітніших «Кобзарів». Є й перше видання «Кобзаря», котрий вийшов у світ у Петербурзі в 1840 році, є шевченківський «Кобзар», виданий коштом мецената Симиренка у 1860 році, багато діаспорних видань, майже 40 «Кобзарів», перекладених на інші мови. Є й особливо цікаві, видані в 1920–х: ці «Кобзарі» друкувалися на газетному папері і дуже зачитані. Тоді попит на Шевченкове слово був найвищим. Утім народ цінує його завжди.