Австралія готується до знайомства з «мирним атомом»: у країні побудують першу атомну електростанцію. Однак відповідне рішення уряду викликало жорсткий спротив споконвічних мешканців Зеленого Континенту — австралійських аборигенів. Адже під зведення АЕС влада відвела землі, які належать їхнім племенам.
Як повідомляє Бі–Бі–Сі, майбутня АЕС має постати у віддаленому від мегаполісів регіоні, за 120 кілометрів на північ від містечка Теннант Крік на Північній Території, де тепер випасають худобу. Землю в аборигенів не відбирають, а купують, пропонуючи за неї 11 мільйонів австралійських доларів. Найближчим часом племена–власники зберуться на загальні збори, де мають вирішити, чи прийняти пропозицію уряду.
Поки з одного боку на місцевих тубільців тисне уряд, з другого — відмовитися від пропозиції влади їх закликають одноплеменці з навколишніх територій. Ті після будівництва АЕС опиняться у ще гіршій ситуації, адже їм не пропонують навіть грошей, зате сусідство з ядерними об’єктами забезпечене. Електростанція — це ще півбіди. Значно гіршою небезпекою є супутнє їй сховище радіоактивних відходів.
З кінця 1950–х років в Австралії діє експериментальний ядерний реактор, відходи з якого держава раніше відправляла до Європи. Але після появи АЕС кількість відходів зросте і європейці вже їх не прийматимуть, більше того — грозяться повернути ще й старі, оскільки Австралії тепер у будь–якому разі доведеться будувати власне ядерне сховище.
Австралійські «зелені» вустами своїх депутатів у парламенті засуджують урядові плани зробити такий «подарунок» аборигенам, а також методи, якими влада намагається отримати їхню згоду на будівництво сховища. Сенатор Ладлум розповів, що представники уряду зібрали певну кількість підписів у місцевих п’яничок (алкоголізм — трагедія австралійських аборигенів, які дуже залежні від «зеленого змія», підсунутого білими колонізаторами континенту) і видають їх за волю всього тубільного населення. Замість дурити тубільців, «зелені» пропонують збудувати сховище ядерних відходів поблизу Сіднея, де розташований експериментальний ядерний реактор.