Кількість жертв суботнього землетрусу в Чилі та викликаного ним цунамі зросла до 795 осіб, але ця цифра далеко не остаточна. Як визнала президент країни Мішель Бачелет під час відвідин одного з найбільш потерпілих міст Куріко, під завалами, які зараз розбирають рятувальники, можуть бути ще сотні людей.
Тим часом Чилі й надалі трясе — після першого, найсильнішого, землетрусу, сила якого сягала 8,8 бала за шкалою Ріхтера, у регіоні вже сталося близько 800 повторних підземних поштовхів різної сили (до 5,5 бала). Мешканці потерпілих районів уже фактично не звертають на них уваги, хоча ночувати в уцілілих будинках бояться — багато хто влаштовується на нічліг під відкритим небом.
Окрім порятунку живцем похованих під завалами людей та поховання померлих, Чилі постало перед іще однією проблемою: у постраждалих місцевостях стрімко поширюється мародерство. У другому за кількістю мешканців місті Чилі — Консепсьйоні, який зазнав найбільших збитків, хвиля пограбувань та підпалів магазинів сягнула таких масштабів, що на допомогу місцевим правоохоронцям влада спрямувала 14 тисяч військовослужбовців чилійської армії. Запроваджену раніше комендантську годину продовжено з шостої ранку до полудня. У сутичках із мародерами вже загинула одна людина, 160 грабіжників заарештовано.
Як з’ясувалося, чилійський землетрус має ще один несподіваний наслідок. Науковці НАСА встановили, що суботні поштовхи спричинили перерозподіл маси Землі і, як наслідок, часткове зміщення земної осі на 8 сантиметрів. Це призвело до того, що тривалість доби скоротилася на 1,26 мікросекунди. Вчені заспокоюють: причин для тривоги немає, оскільки це звичайне явище при землетрусах. Скажімо, той, який стався 2004 року на острові Суматра, скоротив добу на 6,8 мікросекунди. Як пояснив у інтерв’ю бізнесовому телеканалу «Блумберг» геофізик НАСА Річард Гросс, землетруси силою понад 8 балів стаються на нашій планеті в середньому раз чи два на рік. Одні з них зміщують вісь Землі в один бік, інші — в інший. Одні скорочують тривалість дня, інші — збільшують. А в сумі, зрештою, майже нічого не змінюється.