У листопаді 2011 року легендарний літак Douglas DC–3 вилетить із Туле (Гренландія), що недалеко від Північного полюса, щоб облетіти всю земну кулю і зупинитися на кожному континенті. Так почнеться проект «Сльози землі», мета якого — випробувати можливості людського організму та привернути увагу до проблем глобального потепління. До команди сміливців, що зважилися на мандрівку, яку ще не здійснював ніхто, входять досвідчений американський пілот Джон Рівард, російський льотчик–космонавт Юрій Лончаков та відомі українські мандрівники–екстремали з команди «Еквітес».
Спочатку екіпаж, який уперше зустрівся цього тижня, рухатиметься на південь уздовж 60–го західного меридіану з зупинками у Канаді, на Бермудських островах, на Барбадосі, у Бразилії, Аргентині, на Фолклендських островах до станції Південний полюс. Звідти команда попрямує курсом Нова Зеландія, Австралія, Південна Азія, Північна Африка і, нарешті, Європа.
Ідея перельоту належить Джону Ріварду — відчайдушному романтику неба. Загальна кількість годин Джона у небі перевалила за 20 тисяч. Рівард задумав поєднати в маршрут однієї подорожі всі континенти, включаючи полюси. «Довгий час мені здавалося, що це дуже дорого та ризиковано, бо ж полюси — найважчі для повітроплавання точки на планеті. Потрібна була глобальна мета, яка б виправдовувала таку відвагу», — сказав Джон. Нещодавно, під час подорожі «Вікінг квест», він поділився цією ідеєю з колегою, пілотом Василем Павленком. Той зв’язався з продюсером Костянтином Могильником, який узявся втілити проект у життя. «Цілком можливо, що переліт буде не тільки першим, а й останнім. Танення льодовиків на полюсах відбувається дуже швидко, і у 2014 році лід стане настільки рухливим, що літак не зможе там приземлитися», — сказав на прес–конференції Костянтин Могильник.
За підсумками подорожі буде знято документальний та художній фільми. Подорожуючи різними куточками планети, мандрівники занотовуватимуть ознаки впливу глобального потепління.