Днями набув чинності вирок Павлоградського міськрайонного суду, за яким до різних термінів позбавлення волі засуджено громадян І. Коваленка, В. Бабенка, В. Шадієва та В. Голуба. Усі вони були учасниками злочинної схеми, яка діяла на державному підприємстві «Науково–виробниче об’єднання «Павлоградський хімічний завод». Робітники цеху утилізації боєприпасів Голуб та Бабенко, маючи безпосередній доступ до вибухових речовин та боєприпасів, викрадали і передавали їх працівникові воєнізованої охорони заводу Шадієву. А той, користуючись службовим становищем, вивозив викрадене з території режимного підприємства без нагляду на службовому транспорті та передавав організатору злочинної групи Коваленку.
Коли співробітники Служби безпеки України провели спецоперацію, то були вражені багатою «здобиччю». Спершу при спробі реалізації гранат Ф–1 (ручна осколкова граната оборонної дії із зоною ураження до 200 метрів) і тротилових шашок затримали організатора злочинної групи. Згодом заарештували й трьох його спільників. Під час обшуків у зловмисників виявили 33 гранати, 54 тротилові шашки, 4400 дрібнокаліберних патронів та майже 5 кілограмів тротилу.
Прес–група Управління СБУ в Дніпропетровській області звертає увагу, що на сьогодні в Україні залишається велика кількість елементів ракетного озброєння та звичайних видів боєприпасів колишнього Радянського Союзу, що підлягають знищенню. У межах нашої держави існують тільки два підприємства, на які покладено виконання цих завдань. Одне з них — науково–виробниче об’єднання «Павлоградський хімічний завод». Саме тут, окрім усього, зберігаються 5 тисяч тонн твердого ракетного палива міжконтинентальних балістичних ракет РС–22 та заскладовано значну кількість вибухових речовин, які потребують утилізації за рахунок державного бюджету. У випадку непередбачених обставин злетіти в повітря може не тільки Павлоград, а й значна частина розташованого звідси за 70 кілометрів Дніпропетровська. Про всі перипетії довкола цього неодноразово писала й наша газета. Одну з публікацій «УМ» керівництво підприємства оскаржило в суді, проте судовий процес програло.
Як засвідчує СБУ, незважаючи на важливість та складність існуючих проблем, керівництво заводу належним чином не організувало безпечне зберігання та утилізацію військових засобів ураження. Саме з цим правоохоронці пов’язують і підвищений інтерес до підприємства з боку криміналітету. Також СБУ звертає увагу на те, що посадові особи ПХЗ впроваджують непрозорі зовнішньоекономічні схеми, які створюють передумови для заподіяння шкоди інтересам держави. Так, у травні 2009 року Головним управлінням «К» СБУ за фактом контрабанди в Україну товарів подвійного використання у великих розмірах (вартістю понад 1 мільйон 300 тисяч гривень) порушено кримінальну справу за частиною 1 статті 201 («контрабанда») та частиною 1 статті 333 КК України («порушення встановленого порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю»). Предметом контрабанди були капсули — детонатори, імпортовані ПХЗ.