Після вибуху, який стався 18 січня на четвертому поверсі Луганської міської лікарні №7, головними були дві версії. За першою — вибухнув кисневий балон (поєднання кисню із мінеральною оливою забезпечує потужний вибуховий ефект). Другу версію можна вважати конспірологічною. Її наважився озвучити перший заступник голови фракції Партії регіонів у Верховній Раді і екс–голова Луганської облдержадміністрації Олександр Єфремов: мовляв, у лікарні було здійснено... теракт.
Днями комісія Держгірпромнагляду отримала для аналізу висновки експертів. Згідно з ними, жодних слідів вибухових речовин ні на рештках балону, ні на стінах і стелях приміщення, де стався вибух, не виявлено. Однак і «киснева» версія не знайшла свого підтвердження. Експерти вважають, що підступний балон був наповнений не медичним киснем, а сумішшю газів. Яких саме — не повідомляється, зате уточнюються інші причини нещастя в лікарні. Зокрема, персонал не був навчений роботі з балонами зі стисненими та розрідженими газами; в установі не діє відомчий контроль за дотриманням працівниками технологічних процесів із використання таких балонів, і взагалі — балони в 7–й лікарні зберігалися не у спеціально визначеному місці.
Щоб запобігти такій трагедії в майбутньому, Держгірпромнагляд провів перевірки лікарень та станцій, на яких наповнюють кисневі балони. Виявилося, що на території України лише 24 станції мають відповідні ліцензії, які гарантують якість медичного кисню. Очевидно, станція, яка наповнювала балон, що вибухнув, працювала без відповідних дозвільних документів.