Майже сто об'єктів для можливого вкладання коштів було представлено на великому ярмарку інвестиційних проектів, що відбувся в експоцентрі Вінницької торгово-промислової палати за участю влади обласного та районного рівнів. Усі проекти мають високий ступінь готовності, тому сукупна сума фінансів, які область готова сьогодні прийняти й освоїти, складає майже 2 млрд. доларів.
В основному інвесторам пропонувались підприємства, які працюють у специфічних для Вінниччини сферах переробки сільгосппродукції і харчової промисловості. Зросла кількість пропозицій і в галузі видобутку корисних копалин, хоча інтерес до них певною мірою і стримується через те, що земля поки що не продається. Особливо активізувалась і така в майбутньому перспективна, як туризм, адже гріх не спробувати використати великі екологічно чисті території, де немає великих промислових підприємств. Досі увага йому приділялась недостатня.
Більшість проектів, звичайно, має регіональне значення, але є серед них і пропозиції загальнодержавної ваги. Передусім варто було б назвати розвиток курортополісу Хмільник, будівництво мосту через Дністер поблизу Ямполя, що дозволить максимально скоротити відстань для перевезень між Києвом і Кишиневом (до того ж споруджений майже півстоліття тому міст «Дружба» в Могилеві-Подільському не був розрахований на сучасні вантажопотоки), а також інтеграція в загальнонаціональну туристичну мережу Державного історико-культурного заповідника «Буша» з прилеглим до нього дивовижної краси геологічним заказником Гайдамацький яр та створення відповідної інфраструктури.
Загалом ярмарок яскраво свідчить про помітне пожвавлення інвестиційного процесу на Вінниччині. Якщо донедавна область iз цього показника відверто пасла задніх, то в 2002 році приріст загального обсягу залучених інвестицій до попереднього року склав 40,6 відсотка (3-тє місце в Україні), у 2003 році — 35,7 відсотка. Торік за рахунок усіх джерел фінансування залучено 857 мільйонів гривень інвестицій в основний капітал.