Цьогорічні погодні умови спричинили утворення на водоймищах великого шару льоду, через що у воду не проникає кисень. Ця задуха вже довела рибу до масового вимирання у річищах Дніпра та Десни вище київського водозабору. На Дніпровській та Деснянській водоочисних станціях за проектом не передбачено стадію дезодорації води (нейтралізація невластивих запахів). Єдиним способом запобігти погіршенню якості питної води є оптимізація процесу водоочищення із застосуванням спеціальних коагулянтів, флокулянтів та сорбентів, стверджують у «Київводоканалі».
Рятувати рибу, вважають тут, уже запізно. Натомість якість київської води врятувати ще можна. Відтак керівництво «Київводоканалу» звернулося до КМДА з проханням невідкладно виділити 47 мільйонів гривень для поповнення запасів коагулянтів та активованого вугілля, а також на придбання комплексу обладнання для його дозування.
Тим часом у Державному комітеті рибного господарства просять не панікувати і ні про яке масове вимирання риби не знають. «Наш оперативний штаб стежить за показниками води. Також ведуть перемовини з ГЕС, щоб змінити графік забору води — аби крига ламалася природним чином», — повідомив «УМ» Ігор Тихолаз, інспектор Державного комітету рибного господарства і голова оперативного штабу боротьби із задухою. За його словами, нині стан води всюди задовільний, а на деяких ділянках навіть перевищує норму. Явище задухи може з’явитися не раніше, ніж через три тижні, а поки випадків мору риби від задухи не було.