Арешт ватажка Талібану
У результаті спільної операції пакистанських та американських спецслужб у пакистанському місті Карачі заарештовано особу № 2 в ієрархії командування Талібану, повідомила вчора агенція «Рейтер» із посиланням на джерела інформації в розвідках обох країн. Заарештований мулла Абдул Гані Барадар здійснював координацію військових дій талібів в Афганістані проти сил міжнародної коаліції під командуванням НАТО. Він був правою рукою лідера Талібану мулли Омара. Тепер сили НАТО ведуть спільну операцію з урядовими військами в найбільших зонах опору Талібану на півдні країни, яка є найбільшою з часу інтервенції США до Афганістану 2001 року.
Авіакатастрофа поблизу Нью–Йорка
Невеликий туристичний літак типу Cesna 337 Skymaster розбився позавчора в пообідню пору (вчора вночі за київським часом) в американському штаті Нью–Джерсі неподалік Нью–Йорка. Від удару об землю уламки машини розлетілися в радіусі 60 метрів. Усі п’ятеро осіб, включно з двома неповнолітніми хлопцями, які перебували на борту літака, загинули. Серед них були двоє громадян Польщі. Можливою причиною катастрофи вважають погану погоду. Пілот зробив перший невдалий захід на посадку, зачепився об смугу і знову підняв машину в повітря. У цей час від літака відпав один із фрагментів, після чого машина перехилилася на праве крило і вдарилася носовою частиною у засніжене поле аеродрому.
Мешканцям ЄС заборонено в’їзд до Лівії
У Тріполі прийнято рішення припинити видачу лівійських віз та дозволів на в’їзд на територію Лівії громадянам 25 країн — членів Шенгенської зони: 22 країн ЄС та Норвегії, Ісландії і Швейцарії, які також входять до Шенгену. Це відповідь лівійського режиму на рішення Швейцарії заборонити в’їзд на свою територію 188 лівійським діячам високого рангу. Офіційний Берн удався до таких заходів у відповідь на репресії лівійської влади проти швейцарських громадян, які, у свою чергу, розпочалися після короткотривалого затримання сина лівійського лідера Муаммара Каддафі — Ганнібала — за хуліганську поведінку в одному з готелів Женеви.
Краща десятка Ватикану
Напередодні фестивалю італійської пісні в Сан–Ремо офіційний рупор Ватикану газета «Оссерваторе Романо» вперше в історії висловила ставлення до сучасної рок–музики і подала «порадник хорошої музики» — своєрідну ватиканську топ–десятку. Ватиканський хіт–парад очолив альбом «Бітлз» 1966 року «Револьвер». Варто зазначити, що смаки у ватиканських критиків насправді чудові, бо на подальших місцях розташувалися чільні легенди рок–музики: Девід Кросбі, «Пінк Флойд», «Флітвуд Мак», Дональд Фейген, Майкл Джексон, Пол Саймон, U2, «Оазис», Карлос Сантана та Боб Ділан. Варто зазначити, що з цієї десятки католиками є лише члени ірландської групи U2 та американський гітарист мексиканського походження Карлос Сантана.