Вийти зі стін рідної альма–матер студенти тепер зможуть відразу з двома дипломами. Відповідний наказ, який запроваджує у вишах країни так звану міжгалузеву індивідуалізовану гуманітарну освіту (МІГО), підписав міністр Іван Вакарчук. Відтак уже на першому або другому курсі студент зможе визначитися, яку спеціальність йому хотілося б отримати ще, крім основної. Правда, фізиком чи хіміком паралельно з основним навчанням стати не вдасться, а от вибрати якийсь фах із гуманітарної сфери (а також культурних чи соціально–політичних наук) — будь ласка.
Як зазначає прес–служба МОН, уже до 1 травня включно університети мають подати до Міносвіти заявки на запровадження МІГО. Далі міністерство вирішуватиме, чи надавати тому чи іншому ВНЗ таке право (обов’язкова умова — заклад повинен мати ІІІ–IV рівень акредитації та обґрунтувати, що впорається зі взятими зобов’язаннями). Що стосується студентів, то їм слід визначитися з «паралельним» фахом до 10 вересня та подати відповідну заяву до приймальної комісії вищого навчального закладу. Суттєва поправка — трієчників на МІГО не візьмуть. А зарахують лише тих студентів, які мають середній бал успішності не нижче 4,0. До речі, якщо бажаючих здобути якийсь паралельний фах буде забагато, — прийматимуть на конкурсній основі.
Навчатися за програмою міжгалузевої освіти дозволяється не тільки в межах рідного вишу. При бажанні, подати документи можна в будь–який ВНЗ міста. Термін навчання за програмами МІГО — всього три роки (або 180 кредитів ECTS). Кожному студенту призначать тьютора (куратора), з яким той складатиме свій навчальний план та визначатиметься, як саме «гризтиме граніт науки» (спільно зі студентами стаціонару, заочниками чи самостійно з індивідуальними консультаціями). Звісно, студент отримає ще одну «заліковку», але предмети, які він вивчив за основним курсом, йому вже складати не доведеться — їх перезарахують автоматично.
А що з цього приводу думають у ВНЗ? «Про запровадження МІГО йшлося вже давно, але як це відбуватиметься насправді, поки що важко сказати, адже наказ тільки–но підписано, — ділиться з «УМ» декан філологічного факультету одного з київських університетів. — Так, певні організаційні труднощі спочатку будуть. Але це — не привід побоюватися нововведення. Адже навчання за програмою міжгалузевої гуманітарної освіти буде платним й університети будуть зацікавлені в тому, щоб давати студентам другу вищу освіту».
УТОЧНЕННЯ
КУН із «Сяйвом»
Як уже писала «УМ», минулого тижня книгарню «Сяйво» захопили невідомі молодики і викинули працівників магазину на вулицю. За словами директора книгарні Алли Решетнікової, цих людей надіслав Ростислав Корнієнко, керівник фірми «Орфей–1», яка володіє 50 відсотками акцій «Сяйва». Молодики, ввечері 8 лютого ввірвавшись у книгарню, відмовилися звідти виходити. Лише під обід 9 лютого із «Сяйва» на вулицю їх виштовхали представники київської міської організації Конгресу українських націоналістів із гаслами «Рейдерів геть!». Про це докладніше «УМ» писала у статті «Сяйво» розбрату» за 10 лютого 2010 року. На фотографії із місця події зображені представники КУН із партійною символікою в руках. Підпис до світлини замість «Агресивні «книголюби» біля «Сяйва» просимо читати «Представники КУН на захисті «Сяйва».