Колишній президент США Білл Клінтон переніс операцію на серці. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, позавчора 63–річного екс–господаря Білого дому зі скаргами на біль у грудях доставили до Пресвітеріанського шпиталю при Колумбійському університеті у Нью–Йорку. Лікарі негайно вживили пацієнтові в одну з коронарних артерій два ендопротези, так звані стенти, які забезпечують нормальну циркуляцію крові. І медики, і представник Клінтона запевнили, що прооперований почувається добре і небезпека його життю не загрожує. Вчора надвечір його вже виписали.
Тим часом дружина Білла — держсекретар США Хілларі Клінтон — перенесла запланований на 13—16 лютого візит до Саудівської Аравії і Катару. Дізнавшись про госпіталізацію чоловіка, Хілларі разом із дочкою Челсі негайно вилетіла з Вашингтона у Нью–Йорк. На Аравійський півострів держсекретар усе одно потрапить, але на день пізніше — планується, що візит розпочнеться завтра.
Чинний президент США й однопартієць Клінтона Барак Обама в телефонній розмові передав колезі–демократу побажання якнайшвидшого одужання та подальшої успішної роботи.
Проблеми з серцем у екс–президента виникають не вперше. Восени 2004 року його вже оперували: тоді Білл також скаржився на біль у грудях і проблеми з диханням, і лікарі дійшли висновку, що в такому випадку не обійтися без шунтування чотирьох закупорених артерій. Особистий кардіолог Клінтона повідомив, що після першої операції його пацієнт суворо дотримувався дієти, виконував усі вправи та оздоровчі програми. І тоді, й тепер лікарі підозрювали, що Клінтону загрожує інфаркт. Серцеві хвороби такого роду прогресують, тому пацієнти після шунтування та стентування повинні постійно перебувати під наглядом фахівців. Медики наголошують, що тим, хто переніс аортокоронарне шунтування, упродовж наступних п’яти–десяти років потрібно пройти ще одну операцію, оскільки у вставлених в аорту чи судину трубочках утворюються нові згустки крові.
Останнім часом Клінтон багато працював, що, на думку фахівців, могло дати додаткове навантаження на серце. Минулого року екс–президента США призначили спеціальним представником ООН у Республіці Гаїті — тоді він мав сприяти залагодженню внутрішнього політичного конфлікту в цій неспокійній країні. Але після катастрофічного землетрусу, який зруйнував Гаїті 12 січня (до речі, вчора на острові було оголошено день жалоби у зв’язку з тим, що з моменту підземних поштовхів минув рівно місяць), коло обов’язків спеціального представника значно розширилося. Зокрема, на прохання Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй Пан Кі Муна Клінтон погодився координувати надходження всієї міжнародної допомоги постраждалій республіці. Колишній президент перебував у постійних поїздках та перельотах і навіть особисто допомагав розвантажувати гуманітарну допомогу. Така нервова та фізична напруга не могла не позначитися на стані його здоров’я. На додачу до всього минулого тижня він ще й застудився, що також не найкращим чином позначилося на хворому «моторі».