Учора зранку до книгарні «Сяйво» вишикувалася черга молодих хлопців спортивної статури у чорному одязі. Кажуть, що живуть у цьому ж будинку, що й книгарня, на вул. Велика Васильківська, 6, і прийшли за книгами, бо дуже люблять читати. «Але ж ви бачите, книгарня не працює. Читачі у зачинені двері силою не вдираються і з охоронцями не штовхаються. Ви й учора ввечері приходили за книгами?» — цікавлюся в найактивнішого. Хлопець, натягуючи шалика на обличчя і опускаючи очі долу, бурмоче під ніс: «Ми щойно прийшли. Якщо не впустять, трохи постоїмо і підемо в іншу книгарню».
Через кілька хвилин молодики розходяться і біля книгарні залишаються тільки працівники «Сяйва», активісти громадських організацій, народні депутати від фракції «НУНС» Кирило Куликов, Ольга Герасим’юк, Ірина Геращенко, бютівець Володимир Яворівський, власник мережі книжкових супермаркетів Костянтин Клімашенко і група небайдужих чоловіків. «Якщо люди розійдуться, ці хлопці, яким місце у спортзалі, а не у книгарні, повернуться, поб’ють вітрини, спалять книгарню і буде по всьому», — каже Клімашенко і закриває зсередини двері. Заступник директора магазину Алла Решетнікова стоїть поруч із Клімашенком. Заплакана, із покусаними губами, набряклим обличчям, руки тремтять. «Ви не уявляєте, що тут учора робилося. Ми вже мали закриватися, як у двері з чорного входу, де в нас стоїть сигналізація, хтось дзвонить і каже, що приніс офіційного листа. Коли двері відкрили, у книгарню ввірвалася група хлопців і в той же час зайшла компанія через парадні двері. Разом їх було більше 50 осіб. Дівчат першими вивели через задні двері на вулицю. Я — жінка темпераментна, так легко не здаюся. Сіла на стілець і кажу, що звідси не вийду. Вони мене підняли зі стільцем і винесли на мороз зі словами: «Вас тут теж не буде». Потім зжалилися і викинули мені пальто», — розповідає Решетнікова.
Поки на вулиці біля підпертих зсередини палицею вхідних дверей працівники книгарні приходили до тями і викликали міліцію, у «Сяйві» господарювали невідомі. Першим ділом вони приварили у вітрині залізну плиту з написом «Сяйво буде жити вічно, як українська література», вдерлися до кабінету директора книгарні, зламали комп’ютер, порозкидали документи. Міліція прибула о 23.00. Нападників не арештувала. «Міліціонери нам сказали, що їх чіпати не будуть. Прийшли слідкувати за порядком, аби ми не побилися, — втручається у розмову Вадим Верещак, заступник директора з господарчої частини. — Тоді ми зламали палицю, якою були підперті двері, й увірвалися всередину. Ці хлопці могли все погромити, а це наше майно. Більшість відразу втекла через задні двері. 15 невідомих залишилися. Тоді ми закрили обоє дверей і до ранку сиділи у книгарні. В одному кінці розмістилося семеро працівників «Сяйва», у другому на розкладачках сиділи ті молодики. Міліція не втручалася у нашу сутичку, але й не допускала бійки».
Директор книгарні «Сяйво» Алла Лазуткіна підозрює, що нападники прибули від нового підставного директора Ростислава Корнієнка. «9 років тому Ростислав Корнієнко і Костянтин Клімашенко, власники фірми «Орфей–1», запропонували нам допомогти з оплатою оренди. Ми погодилися і віддали їм 50 відсотків акцій. Через кілька років Клімашенко розійшовся з Корнієнком і заснував свій бізнес. Відповідно нашим співорендатором залишився лише Корнієнко. Він не бізнесмен, займається тим, що перепродує нерухомість. Раніше Корнієнко заявляв, що хоче продати свою частину акцій. Сьогодні Ростик представляє себе як новий директор книгарні «Сяйво» і добивається можливості керувати справами магазину. Директора вибирають на зборах. Мене ніхто не звільняв, а його не призначав», — розводить руками Алла Лазуткіна. «УМ» помітила у книгарні Ростислава Корнієнка. Він почав розказувати, що відстоюватиме свої позиції у суді: «Я є директором фірми «Орфей–1» і маю 50 відсотків акцій. Я знаю, як вплинути на становище книжкового магазину. Книгарні «Сяйво» бути вічно». У цей момент у книгарню зайшли чоловіки з громадських організацій і, галасуючи «Рейдерів геть!», виштовхали Корнієнка на вулицю.
На цьому перепалка між орендаторами книгарні — Ростиславом Корнієнком і трудовим колективом магазину — обірвалася. Але «Сяйву» спокій тільки сниться. Сьогодні у Господарському суді Києва розглядається позов трудового колективу книгарні про відміну приватизації Шевченківською районною державною адміністрацією приміщення магазину по вулиці Великій Васильківській, 6. Нагадаємо, у вересні управління комунального майна Шевченківської райради продало приміщення «Сяйва» на незаконному аукціоні ТОВ «Абріль–студіо» за 2,248 млн. гривень. Доки остаточного рішення суду немає, книгарня «Сяйво» має право працювати у звичному режимі на чолі зі своїм старим директором Аллою Лазуткіною.