Сьогодні спливає рік відтоді, як із полону сомалійських піратів було звільнено судно «Фаїна», вантажене важкою зброєю. Рік тому моряків із «Фаїни» зустрічали як героїв. Більшість із них уже отямилися від п’ятимісячного перебування в заручниках і вийшли в нові рейси. Проте троє моряків, Олексій Кочерга, Віталій Шелестов та Іван Герелюк, досі оббивають пороги судновласника, який, за їхніми словами, досі не розрахувався з ними за той «нещасливий рейс», передає «Ньюз ру». «Власник «Фаїни» заборгував мені 60 відсотків зарплатні. Крім того, мені не сплатили компенсацію за викрадені піратами речі — а це 2730 доларів, не повернули і гроші за лікування, — розповів матрос Олексій Кочерга. — Після повернення на батьківщину я лежав у психоневрологічному диспансері з діагнозом «посттравматичний синдром». Мене мучили жахливі сни. Снилося щоночі, що пірати знову виводять нас на палубу судна на розстріл».
Моряки стверджують, що їх обдурили. «Після звільнення в офісі представники судновласника запропонували підписати розписки, що ніхто не має претензій, пообіцявши повністю виплатити зарплати та компенсацію за плавання через зону бойових дій, — каже моторист «Фаїни» Іван Герелюк. — Ми підписали, але нас обдурили — мені досі не заплатили понад дві третини зарплатні». За словами моряків, судновласник навіть погрожував, аби вони перестали вимагати зарплатню й компенсації.
Віктор Муренко, колишній представник судновласника, відкидає звинувачення, але проблем не заперечує. «Недоплатили зарплату тільки матросу Кочерзі. Гроші йому виплачують частково — у судновласника великі проблеми через кризу. Він навіть «Фаїну» відремонтувати не може — судно досі стоїть у доці Севастополя», — каже Муренко. — Що ж до погроз, то, за словами Віктора Муренка, «у деяких членів екіпажу після полону сталися проблеми з головою». У свою чергу, «губернатор» Одещини Микола Сердюк пообіцяв допомогти морякам.
Тим часом проблема піратства стає ще актуальнішою. Як стало відомо, у середу сомалійці захопили лівійське судно–суховантаж «Рім», яке йшло з Маріуполя до індійського порту Кандла під прапором Корейської народно–демократичної республіки. За попередніми даними, українців на борту немає, екіпаж змішаний — лівійсько–румунський.