«УМ» неодноразово повідомляла про інцидент річної давнини, коли в ході нічної спецоперації кримський «Беркут», який мав звільнити заручницю, помилково штурмував оселю зовсім не причетного до викрадення мешканця селища Мирне Мустафи Хаїрова. Штурмовики, аби нейтралізувати ймовірного злочинця, жбурнули у вікно будинку дві світло–шумові гранати. Але, на свою біду, одну з них підібрав господар — Мустафа Хаїров, щоб викинути надвір. Граната вибухнула у його лівій руці, повністю відірвавши кисть.
За результатами розслідування, проведеного кримським Главком, дисциплінарне стягнення наклали на 23 співробітників, так чи інакше причетних до планування, організації і, ясна річ, проведення силового заходу. Двох винуватців звільнили зі служби, п’ятьох — позбавили посади, ще вісьмох — попередили про неповну службову відповідність, решті — оголосили догани. До кримінальної ж відповідальності прокуратура притягнула лише двох чинів — начальника штабу «беркутівців», підполковника міліції Василя Вауліна, і виконуючого обов’язки начальника міліції громадської безпеки Сімферопольського райвідділу МВС майора Максима Пищика. Їм висунули звинувачення за частиною 3 статті 365 Кримінального кодексу — «перевищення влади і службових повноважень, що призвело до тяжких наслідків».
Одначе ні сам постраждалий Хаїров, який із вини правоохоронців став інвалідом 2–ї групи, ні його захист із таким покаранням не погодилися. На їхню думку, проведене прокурорське розслідування не намагалося повністю встановити всі обставини злочину, а також вину вищих посадовців, включно з керівниками Главка і міністерства. На одній із прес–конференцій позивачі також обурювались, що деякі засідання Залізничний суд Сімферополя, який розглядав резонансну справу, проводив у закритому режимі.
Попри це днями Феміда винесла остаточний вирок, повністю визнавши службову провину Вауліна і Пищика. Обох засуджено на п’ять років позбавлення волі з відстрочкою від відбування покарання на три роки. Упродовж цього часу їм заборонено обіймати керівні посади в органах МВС. А ще держава на виконання судового рішення має виплатити родині Хаїрових як моральну компенсацію 95 тисяч гривень, хоча постраждалий Мустафа у позові вимагав 10,5 мільйона. Тому пенсіонер уже заявив, що має намір оскаржити це рішення суду.