Аби довести, що Бен–Наїм, він Олег Бондаренко, перебуває у міжнародному розшуку, міліціонери кримського Главку пропонують медійникам супроводжувати 44–річного «юриста і журналіста» до Росії. Щоб ексклюзивно зафіксувати, як його затримують російські правоохоронці. Адже у РФ Наїм 15 років, як оголошений у міждержавний розшук. При цьому в кримському МВС обіцяють: якщо маршрут перетину українсько–російського кордону проходитиме через поромну переправу в Керчі, міліція візьме на себе автотранспортні витрати і навіть виділить «даішну» машину супроводу. У разі ж перельоту — придбає пану Бен–Наїму авіаквиток, щоправда, тільки в один кінець. А журналістам — з «урахуванням можливості повернення на Батьківщину».
Спонукала правоохоронців до такої затії дражлива прес–конференція Бен–Наїма. На ній найскандальніший у новітній історії півострова «правозахисник», у якого за плечима, як стверджує міліція, всього вісім класів середньої школи, кілька місяців робітничого трудового стажу і низка квартирно–фінансових афер на території трьох країн (України, Росії та Ізраїлю), запевняв, що напередодні спокійно літав до Москви і так само без проблем повернувся назад. Тож тепер кримська міліція пропонує медійникам переконатися у правдивості слів Бен–Наїма на власні очі.
Днями співробітники кримського Главку побували у «білокам’яній», де особисто передали тамтешнім колегам усі матеріали про громадянина Росії Бондаренка (під таким прізвищем Бен–Наїм проходить за обвинувальним вироком суду), його ідентифікації, проведення портретної експертизи, дактилокарти тощо. І тепер на всіх контрольно–пропускних пунктах Російської Федерації є наказ про обов’язкове затримання громадян з ім’ям М. М. Бен–Наїм чи О. М. Бондаренко.
Додамо, що залишаються в силі претензії керівництва кримського Главку до судді Київського райсуду Сімферополя Можелянського, за рішенням якого Бен–Наїма минулого тижня випустили з ізолятора тимчасового затримання. Міліція «закидає» пану Можелянському, що при винесенні рішення той чомусь керувався старими нормами Закону «Про громадянство України», які наразі втратили чинність. Закон же у новій редакції дозволяє місцевим органам МВС самостійно ухвалювати рішення щодо надання людині громадянства, так само як і позбавлення його, відтак передачі такого громадянина у руки правосуддя іншої держави. Саме так, власне, має бути й у випадку з Бондаренком–Бен–Наїмом. Підставою ж для позбавлення його міліцією українського громадянства стало те, що чоловік, отримуючи у 2005 році український паспорт, приховав наявність російського і зміну прізвища.
Законність скасування псевдоправозахиснику українського громадянства визнала Державна міграційна служба України. Тож подальшою екстрадицією Бен–Наїма у Москву має опікуватися вже місцеве Головне управління юстиції.
А ТИМ ЧАСОМ...
За матеріалами перевірки, наданими місцевою міліцією, прокурор Криму Володимир Бойко порушив кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого статтею 358 Кримінального кодексу (використання завідомо підробленого документа) щодо депутата кримського парламенту Андрія Сумцова (Жидіка). Стверджується, що саме наявність «липового» диплома магістра права Київського національного університету імені Тараса Шевченка дозволила йому за квотою прогресивних соціалістів отримати портфель міністра курортів і туризму Криму.