Про це заявив перший заступник голови Севастопольської міської держадміністрації, доктор філологічних наук Володимир Казарін, передає агенція ForPost. За словами професора, підготовлена велика програма ювілейних заходів, які відбудуться у бібліотеках, школах, музеях, різних культурних об’єднаннях, клубах. Севастополь, виявляється, єдиний регіон півдня на всій території України, де відбудуться також урочисті зібрання міської інтелігенції, присвячені 150–річчю великого російського письменника і драматурга.
Цього ж дня на сцені Севастопольського академічного російського драматичного театру ім. О. В. Луначарського покажуть спектакль «Іванов».
За словами Володимира Казаріна, севастопольці з особливим відчуттям причетності відзначатимуть цей ювілей. «Першим чеховським містом в Криму був Севастополь. Саме звідси, з Севастополя, почнеться його знайомство з усім Кримом. Потім він вибере місцем свого проживання Ялту. І коли у 1900 році МХАТ приїде до хворого Чехова, який не має можливості поїхати у столицю, показувати спектаклі на його п’єси актори почнуть виступи саме з Севастополя. Наше місто у Чехова завжди викликало трепетне відчуття, тому севастопольці зобов’язані зустріти цей ювілей так, як він того заслуговує. І ми це зробимо», — запевнив Володимир Казарін.
Віце–«губернатор» Севастополя також повідомив, що в бібліотеці ім. Л. Толстого працює виставка, присвячена 150–річчю Антона Чехова. В експозиції виставки, підготовленій будинком–музеєм А. П. Чехова в Ялті, представлено вісім стендів. Їх передала Севастополю через Аллу Василівну Ханіло — давню співробітницею музею Чехова, в 1946 році прийняту на роботу сестрою великого письменника, — Марія Павлівна Чехова. Основну частину стендів представляють фотографії, присвячені відвідинам Чеховим Севастополя. 28 січня у літературній вітальні бібліотеки ім. Л.Толстого відбудеться вечір «Від «Будинку з мезоніном» до «Білої дачі», в якому візьме участь Алла Василівна Ханіло.