Мороз продовжує збирати по Україні данину. Тільки на Тернопільщині впродовж однієї доби від переохолодження померло двоє осіб — 83–річна жінка та 53–річний чоловік. Ще шестеро потрапили до лікарні з обмороженнями рук та ніг, повідомляє Центр пропаганди обласного управління МНС. У сусідній Івано–Франківській області, в Калуському районі, біля залізничного переїзду в селі Голинь, перехожі виявили непритомного чоловіка. 35–річного мешканця села Тужилів із відмороженими руками та ногами відправили до лікарні. Проте чоловік помер через дві години, так і не прийшовши до тями. Як з’ясувалося, покійний зловживав алкогольними напоями, зазначають в обласному управлінні МНС. А в Красногвардійському районі Дніпропетровська 33–річна жінка померла від переохолодження просто на подвір’ї власного будинку.
Аналогічні випадки щодня реєструють у різних регіонах країни. Найчастіше жертвами морозу стають особи напідпитку та безпритульні. Якщо першим радять не «грітися» алкоголем та без потреби взагалі не виходити з дому, то останнім «домашній арешт» не запропонуєш. Щоб урятувати цих нещасних від холодної смерті, в регіонах активно створюють пункти обігріву. Як учора повідомляла «УМ», такі «теплі» точки вже працюють у Дніпропетровську та Харкові. Також вирішено допомогти безхатькам у Миколаєві — тут створено шість мобільних пунктів обігріву, а в Луганську почали діяти чотири точки з гарячим харчуванням для безпритульних. По одному намету, де можна зігрітися, працює в Севастополі та Одесі, ще три — у Донецьку. А на Волині навіть працюватимуть спеціальні соціальні патрулі, які виявлятимуть безхатьків та повідомлятимуть їм адреси, де їх зігріють і нагодують. Оскільки трапляється, що люди замерзають навіть у власних домівках, голова Волинської облдержадміністрації Микола Романюк розіслав факсограму керівникам районів та міст із проханням приділити належну увагу громадянам, які мешкають самотньо і «використати всі можливості для того, щоб не залишити їх без палива, продуктів харчування та медикаментів».
А ТИМ ЧАСОМ...
Місту моряків бракує блакитного палива
Ще минулого тижня в Севастополі було настільки тепло, що у навколишніх лісах несподівано розквітли проліски, чим навіть устигли скористатись всюдисущі квіткарі–заробітчани. А нині тутешні рятувальники МНС змушені напнути посеред міста, у дитячому парку, намет із польовою кухнею для обігріву безпритульних городян.
Потерпають від холоду севастопольці й у своїх оселях — батареї у багатоповерхівках ледве теплі, бо у котельнях на виході температура води не піднімається вище 50—60 градусів. Подекуди люди не можуть скористатись навіть автономним опаленням — туди не доходить газ. Себто далась узнаки традиційна проблема ЖКГ міста моряків — географічне перебування на кінці кримської газової труби. Хоча, як було заявлено на останній апаратній нараді у міськдержадміністрації, встановлений Севастополю добовий ліміт у 841 кубометр у ці холодні дні перебирають майже вдвічі. Причому за рахунок інших кримських промислових споживачів блакитного палива. Зокрема, Бахчисарайського цементного заводу (підприємство взагалі зупинилось. — Авт.), Красноперекопського содового заводу, що перейшов на мазут. І все одно міському очільнику Сергію Куніцину доведеться просити уряд, щоб той додатково перерозподілив ліміти на користь міста. Хоча севастопольці й так заборгували за газ 30 мільйонів гривень. Хтозна, як відреагує на це чинний Прем’єр–міністр і кандидат у президенти Юлія Тимошенко, враховуючи ту обставину, що градоначальник–«мерзляк» збирається у відпустку, аби повністю віддатися виборчій агітації за Віктора Януковича, зазначає наш власкор у Криму Василь Садовський.