Пошуково–рятувальні роботи на Гаїті фактично згорнено, рятувальники з усього світу роз’їжджаються з постраждалої країни. Надія відшукати під завалами живих людей згасла, адже відтоді, як семибальні підземні поштовхи перетворили острівну країну в Карибському морі на руїну, минуло вже більше десяти днів. Навряд чи комусь із тих сотень тисяч гаїтян, що залишилися під уламками зруйнованих будівель, досі вдалося вижити.
За цей час 1700 рятувальників із допомогою 160 собак, спеціально навчених розшукувати під завалами живих, відкопали живими лише 124 людини. Останньою з них стала 69–річна жінка, яку мексиканські фахівці витягли з–під зруйнованого собору в столиці Гаїті Порт–о–Пренсі. А перед тим увесь світ утирав сльози розчулення, дізнавшись про дивом урятоване немовля. Маленькій Елізабет було всього 11 днів, коли її 22–річна мама поклала дитя в ліжечко і вийшла з кімнати. Наступної миті потужний підземний поштовх фактично зрівняв будинок із землею. Тиждень подружжя мешкало у тимчасовому таборі для постраждалих на столичному стадіоні й гірко оплакувало загибель маляти. А наприкінці сьомого дня після землетрусу французькі рятувальники, розбираючи завали, почули кволий плач. Неймовірно, але, опинившись у повітряній «кишені» між бетонними плитами, крихітка вижила, провівши під руїнами фактично половину свого поки що недовгого життя.
Інших дітей, які втратили батьків під час землетрусу, всиновлюють сусіди та іноземні сім’ї. Але на кожен щасливий порятунок припадає тисячі трагедій. Горе водночас єднає і розділяє людей, і поки одні всиновлюють сусідських сиріт, інші вбивають колег по нещастю за жменьку рису або ковток води.
Нині ООН розпочинає нову фазу ліквідації наслідків землетрусу — початкову відбудову країни. Для початку сотні тисяч людей, які залишилися без даху над головою, переселять зі стадіонів та площ у спеціально організовані наметові табори. Але мешкати в них можна хіба що до травня, коли розпочнеться сезон дощів, а згодом і ураганів, тому влада Гаїті розглядає варіанти термінового будівництва постійного житла. Напередодні Організація Об’єднаних Націй оголосила про початок проекту, в рамках якого мешканцям Гаїті виплачуватимуть по п’ять доларів на день за участь у роботах із розбору завалів та ремонту пошкодженої інфраструктури. На думку авторів цієї ініціативи, можливість для гаїтян не лише отримувати гуманітарну допомогу, а й самим заробляти гроші, надасть імпульс розвитку економіці Гаїті.