Давня мрія київської влади про створення муніципальної міліції стане реальністю вже у вересні. Принаймні це пообіцяв журналістам голова постійної комісії Київради з питань правової політики та депутатської етики Микола Бойчук. Підтримує ініціативу й мер Києва Олександр Омельченко. Сан Санич своїм розпорядженням доручив визначити механізми роботи та фінансування столичної міліції і винести ці питання на розгляд найближчої Київради.
Місцеву міліцію планують створити із підрозділів дорожньо-патрульної і патрульно-постової служби та дільничних інспекторів. Але перш ніж запроваджувати нововведення, делегація Київради ознайомилася з польським досвідом взаємодії міської влади з правоохоронцями під час нещодавнього візиту до міста Кракова. Під час перебування у культурній столиці Польщі киян найбільше вразив високий рівень забезпечення поліціянтів технічними засобами. Роль вітчизняного «сержанта Петренка», популяція якого є досить численною на вітчизняних вулицях і перехрестях, там з успіхом виконують цифрові відеокамери, яких на весь Краків близько трьохсот.
До речі, певний досвід функціонування формувань, подібних до муніципальної міліції, вже існує в деяких регіонах України. Тепер же цей процес має активізуватися: у березні Верховна Рада ухвалила проект закону про зміни до законодавчих актів щодо місцевої міліції.
ДО РЕЧI
Як заявив учора київський мер Олександр Омельченко, рішення створити муніципальну міліцію в столиці надумане і непотрібне, принаймні в такому вигляді, як його пропонують силовики. «Начальників районних управлінь міліції призначатимуть міністр внутрішніх справ та керівні державні органи МВС. Але по якому праву тоді цю київську чи селищну міліцію називатимуть муніципальною?» — обурився Омельченко. І додав, що такої практики нема ніде в світі, щоб муніципальна міліція, яка має підпорядковуватись міській владі, на ділі її взагалі не слухала. «Це нонсенс! З п'яти варіантів законопроектів депутати проголосували за найгірший», — резюмував Сан Санич.