У світі зросла кількість нападів на правозахисників. Такі висновки зробила у своїй щорічній доповіді, оприлюдненій у Нью–Йорку, міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch, закликавши владу всіх держав світу приділяти більше уваги захисту прав людини. За словами одного з керівників організації Йєна Левіна, стурбованість викликає статистика випадків із погрозами, насиллям та навіть убивствами активістів правозахисту в Ірані та країнах пострадянського простору. У розділі, присвяченому Росії, автори доповіді наголошують на помітному погіршенні стану справ у галузі захисту прав людини та безкарності за вчинені тяжкі злочини.
Невтішним у звіті Human Rights Watch названий і стан із правами людини в Україні. Похваливши нашу державу за «деякі позитивні зрушення», Україну картають за «брак чіткої міграційної політики, суворість закону щодо шукачів притулку, напади на представників нацменшин і неспроможність дати раду з епідемією ВІЛ/СНІДу». Також у нас, згідно з висновками HRW, і досі поширені «свавільні затримання, тортури за ґратами, корупція». На думку оглядачів, дискримінації в Україні зазнають і кримські татари — передусім щодо земельного питання, доступу до освіти і рідної мови.
Як повідомляє радіо «Свобода», серед досягнень української влади правозахисна організація називає, зокрема, запровадження реформи системи кримінального правосуддя, завдяки якій правоохоронці стали краще дотримуватися процедурних вимог і ставитися до затриманих із психічними проблемами. Також у доповіді схвально оцінений поступ у розслідуванні вбивства журналіста Георгія Гонгадзе — передусім ідеться про арешт генерала Олексія Пукача, якого підозрюють у причетності до замовлення злочину.