Учора столична мерія вкрилася чорним димом: близько 12–ї години активісти молодіжних організацій «Автономний спротив» та «Чорний комітет» підійшли до будинку Київміськдержадмініністрації на Хрещатику, забили цвяхами вхідні двері й закидали їх димовими шашками. На знак протесту проти того, що столична влада не бореться з негодою. «Нальотчики» розкидали на місці події листівки, в яких наголошується: «Коли в Києві вдарили морози, ні дороги, ні тротуари не прибирали. Люди падали просто на вулицях. Чиновники наживаються за наш рахунок! Вони не дають нам нормально пересуватися містом, громадськість не дозволяє їм нормально існувати!». Ще до приїзду міліції і пожежників винуватці задимлення зникли.
За два дні перед цим інспектори Київміськдержадміністрації перевіряли, як комунальні служби міста ліквідовують наслідки негоди. Інспекція вирішила, що «головні магістралі та вулиці розчищені в усіх районах столиці», але назвала «вкрай незадовільною» ситуацію з прибиранням від снігу та льоду внутрішньоквартальних проїздів, зупинок громадського транспорту, прибудинкових територій і територій біля торговельних центрів. За повідомленням прес–служби КМДА, аби розчистити двори, вирішили залучити студентів віком від 18 років, виділивши для цього 900 резервних штикових і совкових лопат та ломів та провівши з молоддю попередній інструктаж із техніки безпеки. Яким саме буде порядок залучення студентів (з «особистим підходом» чи масово через домовленість із ректорами ВНЗ) — столичні владці не уточнили.
Тим часом студенти самі активно «підпрацьовують» на негоді, пропонуючи водіям за п’ять гривень виштовхати авто з льодової пастки, а мешканцям будинків — за 100 гривень розчистити під’їзд. Такому «бізнесу» сприяє те, що, попри заяви міської влади, столичні шляхи, тротуари й під’їзди залишаються вкритими товстим шаром льоду, а на узбіччях височіють кучугури сяк–так відгорнутого снігу. «Такого ще ніколи не було, раніше сніг починали розчищати ще з ночі, — каже пані Наталя, мешканка столичного району Троєщина. — Ми не розуміємо, куди йдуть наші гроші, які ми платимо за утримання прибудинкових територій, лише нещодавно цей тариф знову підняли».
Як повідомив начальник Головного управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА Віталій Пшеничний, комунальна корпорація «Київавтодор» узяла на себе зобов’язання почистити від льоду райони з новою забудовою, зокрема Дарницький та Оболонський. Нова забудова менш щільна, там ширші проїзди, тож їх можна чистити за допомогою спецтехніки. На відміну від старої забудови, яка є ущільненою та важкопрохідною для техніки, новозбудовані квартали мають досить широкі проїзди, що дозволить виконати відповідні роботи за допомогою спеціальної техніки. Тротуари та дворові проїзди вирішили максимально посипати пісково–соляною сумішшю, аби пом’якшити лід, після чого можна буде його знімати. КМДА звернулася до Кабінету Міністрів по кошти для поповнення районних запасів солі у столиці. До боротьби зі снігом та льодом вирішили залучити також будівельну техніку «Київміськбуду» та Спеціалізованого управління протизсувних підземних робіт (СУППР).