Учора Луганськ прощався із жертвами вибуху в місцевій лікарні. Витрати на похорони взяла на себе міська влада. За останніми даними, загиблих шістнадцятеро. Панахиду за покійними відслужили в Петропавлівському кафедральному соборі. Ще одна панахида відбулася в Сіверськодонецьку у Свято–Христо–Різдвяному храмі. Середа в області була оголошена днем жалоби.
Сьогодні вже можна констатувати, що список жертв лікарні наразі є повним. Станом на 7–му годину середи після того, як територію лиха обстежили із собаками та переконалися, що під завалами більше нікого не лишилося, всі роботи з пошуку і порятунку людей завершили. Також розібрано завали та приведено будівлю в безпечний стан, зазначає прес–служба МНС. Упродовж ночі з вівторка на середу зусилля рятувальників були сконцентровані на розбиранні основного завалу, під якими орієнтовно мали знаходитися тіла тих, кого вважали зниклими безвісти. Й тільки близько шостої ранку вдалося дістати тіла всіх восьми загиблих.
Заступник міністра МНС Михайло Болотських подякував усім учасникам цієї рятувальної операції, в якій були задіяні 500 рятувальників та 45 одиниць техніки: «Понад півтори доби в дуже складних умовах тривали рятувальні роботи. Хочу подякувати за мужність і героїзм усім рятувальникам, обласним і міським службам, які працювали в тісній взаємодії своєчасно, якісно і професійно». Керівництво області та міста, а також рятувальники в пам’ять про загиблих поклали квіти на місці трагедії.
У кримінальній справі, порушеній за фактом вибуху в Луганській міській лікарні №7, вже є перший підозрюваний — затримано начальника технічного відділу лікарні. Як повідомляє прес–служба Генеральної прокуратури, інженеру з охорони праці обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд. Затриманому інкримінують ч. 2 статті 271 Кримінального кодексу України — «порушення вимог законодавства про охорону праці, яке спричинило загибель людей». Згідно з цією статтею, інженеру загрожує до семи років ув’язнення. Наразі вже відомо, що у трьох палатах реанімаційного відділення лікарні, де стався вибух, стояли від трьох до п’яти кисневих балонів. Причому просто поряд із ліжками хворих. Медики пояснюють, що подача кисню саме в такий спосіб була викликана частими випадками смертей від пневмонії. Відтак у Луганську мають намір перевірити всі медичні заклади на наявність аналогічних порушень техніки безпеки.
ЖЕРТВИ
Як повідомило Головне управління МНС України в Луганській області, серед загиблих — дев’ятеро хворих, одна відвідувачка та шестеро працівників лікарні: завідувач реанімації, лікар–реаніматолог, дві медсестри і двоє слюсарів. Із тих шістьох людей, яких удалося дістати з–під завалів живими, двоє перебувають у вкрай тяжкому стані, а ще троє — у важкому.
ДО РЕЧІ
Для родин загиблих уже відкрито рахунки, на кожен із яких сьогодні Держказначейство має перерахувати по 200 тисяч гривень. Крім того, один мільйон гривень має виплатити Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві.