Невеличку зграю незвичних великих пернатих днями угледіли на засоленому озері Аджиголь неподалік Феодосії. Спочатку подумали, що це звичайні лебеді, які нерідко зупиняються в тутешніх краях на зимівлю (минулого року, приміром, колонія птахів окупувала Феодосійську набережну. — Авт.). Але знаючі люди легко розпізнали молодих фламінго — вони сірого кольору, тоді як дорослі особини — рожевого. Вірогідно, птахи прямували з каспійського до більш теплого мілководдя Північної Африки чи Близького Сходу. Чи просто збились із курсу. По дорозі знесилений молодняк, відчувши тепло кримських берегів, зробив великий привал на Аджиголі, яке поки що не сковане льодом.
Проте зблизька поспостерігати за граціозними фламінго не виходить, оскільки птахи доволі полохливі й тримаються від берега щонайменше метрів за двісті. «Якщо їм вистачить корму, щоб устигнути запастись потрібним підшкірним жиром, — пояснив «УМ» співробітник Азово–Чорноморської орнітологічної станції Юрій Андрющенко, — до теплих країв вони, можливо, й долетять. Інакше птахам загрожує неминуча загибель».
А от для севастопольців у ці дні перелітні птахи, а саме галасливі шпаки, — справжня напасть. Вони, зазвичай, зимують в очеретяних зарослях Херсонщини, північного Криму. Але там наприкінці грудня випав сніг, пішов дощ, а потім ударив мороз. Тож територія, де птахи могли прогодуватись, укрилася суцільною льодовою кіркою. Тому, за словами Юрія Андрущенка, птахи зірвались із насиджених місць і мігрували на південь, де вдосталь залишених на виноградниках засохлих ягід, плодів софори тощо.
Самих жителів Севастополя це не надто тішить. Адже наслідки ситної пташиної трапези тепер видно в місті повсюди — на тротуарах, лавках у парках, на автомобілях. Та й самим севастопольцям повсякчас доводиться остерігатись їхнього масованого «бомбардування». Фахівці стверджують, що так буде доти, доки птахи матимуть що дзьобати. Або доки у Севастополь не прийдуть справжні морози?