У Луганській міській лікарні №7, що постраждала 18 січня від вибуху кисневого балона, вчора тривали рятувальні роботи. Управління Міністерства з питань надзвичайних ситуацій у Луганській області повідомило подробиці біди. Виявляється, балон вибухнув від падіння під час неправильного транспортування технічним працівником. На жаль, кількість жертв, про яких оголошено офіційно, зросла. Якщо напередодні йшлося про трьох загиблих, то вчора прес–служба Луганського Головного управління МНС повідомила, що рятувальники витягли з–під завалів вісім тіл, у тому числі двох медичних працівників.
Політики допомагають
Двох жінок (22 і 61 років) і двох чоловіків (50 і 36 років) удалося витягти з–під завалів живими. Однак під руїнами можуть бути ще люди — як живі, так і мертві, тому роботи з розчищення території від уламків тривають у безперервному режимі. За уточненими даними, на момент вибуху в будівлі могло перебувати до 25 осіб медперсоналу (раніше повідомлялося про 50 осіб).
На сайті Луганського міськвиконкому з’явилися відомості про пацієнтів, яких доправили до інших лікарень. Зокрема, до обласної клінічної надійшло троє хворих, ще 24 розмістили в інших міських лікарнях. Загалом же тільки в постраждалому корпусі пацієнтів було більше двох сотень. Евакуювати довелося хворих і з інших корпусів лікарні, адже від будівлі відімкнули енерго– й теплопостачання, а її мережі не є автономними. За словами першого заступника міського голови Луганська Маноліса Пілатова, роботи з перекомутації систем тривають, однак залишати хворих бодай на кілька годин у неопалюваних палатах, коли температура повітря за вікнами опустилася до 15 градусів морозу, не бажано.
Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко, яка першою прибула на місце трагедії, повідомила про виділення Кабміном на подолання наслідків лиха 20 мільйонів гривень. Ще мільйон гривень буде виділено з надзвичайного фонду області — про це заявив голова обласної ради Валерій Голенко. Причому, як пояснив Валерій Миколайович, закон не вимагає спеціального ухвалення відповідного рішення сесією, а тому кошти надійшли в повне оперативне розпорядження облдержадміністрації. Окрім цього, мільйон гривень виділило центральне керівництво Партії регіонів спільно з фондом Ріната Ахметова. А голова обласного осередку ПР Олександр Єфремов заявив, що очолювана ним партійна структура призначила допомогу: по 25 тисяч — сім’ям загиблих — та по 10 тисяч тим, хто отримав поранення.
Винних шукає Генпрокуратура
Тим часом, як повідомила Юлія Тимошенко, Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу за фактом трагедії. Винним «світить» до семи років ув’язнення. Для розслідування причин та ліквідації наслідків вибуху, надання допомоги потерпілим створено урядову комісію, а для керівництва рятувальними роботами — Штаб із ліквідації наслідків надзвичайної події. Прокуратура, фахівці МНС, МВС та органи Держгірпромнагляду здійснюють заходи щодо встановлення причин надзвичайної ситуації.
Експертна група спільно з фахівцями з Луганської філії Національно–дослідного інституту будівельних конструкцій розглянула питання і надала обґрунтовані пропозиції щодо оптимального способу демонтажу аварійних елементів будівлі та створення умов для проведення рятувальної операції. Завершено роботи зі зняття частини шатрової покрівлі на трьох прольотах над пошкодженою частиною будинку. За допомогою підйомного крана проводиться демонтаж плит покриття над технічним поверхом для забезпечення доступу та вилучення пошкоджених будівельних конструкцій через створений шахтний ствол.
До ліквідації наслідків вибуху на вчорашній ранок залучили 156 рятувальників та психологів і 29 одиниць спеціалізованої техніки МНС, зокрема тієї, яка надійшла як допомога від Донецької області. Для охорони правопорядку залучено особовий склад від МВС. Рятувальні роботи безпосередньо на місці надзвичайної ситуації очолив міністр МНС і голова урядової комісії з розслідування причин та наслідків вибуху Володимир Шандра.