Незадовільний рівень підготовки до президентських виборів у Луцьку не міг не позначитися на перебігу голосування мешканців міста. Лучани зіткнулися з тією самою проблемою, яку відчули на собі сотні тисяч українських виборців. Неточностями у списках уже нікого не подивуєш, хоча цього разу, як і в 2004–му, до реєстру виборців не потрапило, напевне, не менше людей, ніж п’ять років тому. Ті, хто працював на дільницях, розповідають, що у списки було внесено багато виборців, які померли, й не знаходили тих, хто давно проживає за тією ж самою адресою. Дехто примудрявся проголосувати двічі, що дає підстави стверджувати, що виборчі каруселі все–таки застосовувалися, Луцький окружвиборчком не затвердив із першої спроби результати голосування на дільниці №35, бо в документах, поданих дільничною виборчою комісією, не збіглася кількість виданих бюлетенів та людей, які проголосували. Уточнений протокол було здано пізніше вже в присутності міжнародних спостерігачів ОБСЄ.
Цікаво розгорталися події на виборчій дільниці №10 — там майже триста виборчих бюлетенів визнано недійсними. На них був відсутній підпис члена ДВК, який їх видав. Більшість бюлетенів мали позначку навпроти кандидата Юлії Тимошенко. Хоча траплялися плюси навпроти інших кандидатів.
Незрозумілі події відбувалися й на спецдільниці №71, розташованій в обласній клінічній лікарні. Сюди не можна було ані додзвонитися, ані потрапити. Чому дільниця працювала в режимі підпілля — невідомо. Приблизно після 02.00 звідти таки привезли документи для здачі до окружвиборчкому. На зауваження членів ОВК голова ДВК сказав, що не зобов’язаний надавати інформацію окружвиборчкому: «Де в законі написано, що я маю тримати телефон увімкненим?» Після тривалих дебатів документи з спецдільниці прийняли, але в протоколах про результати голосування переплутали дату, написавши «17 січня, 00.10». Отож документи відправили на уточнення. За даними спостерігачів, на цій дільниці деякі пацієнти лікарні були позбавлені права голосувати.
Явка виборців на Волині склала 73 відсотки, і за цим показником волиняни — в числі лідерів. Фаворитом їх симпатій стала Юлія Тимошенко.
«Усе–таки наші виборці вчергове повелись на солодкі обіцянки», — так прокоментував невисокий результат Віктора Ющенка (трохи більше 4 відсотків) заступник голови його штабу по області Михайло Наход.
Він не погоджується з думкою політологів про завершення епохи Ющенка: «5–6 відсотків підтримки — це підтримка тих ідей, які він декларує. Думаю, через півроку–рік стане зрозумілим, хто помилився, і ці виборці, які віддали свої голоси за інших кандидатів, жалкуватимуть». n
Дані голосування по області станом на 16.00 вчорашнього дня: Тимошенко — 54,25%, Тігіпко — 10,37%, Янукович — 9,36%.